wasilewski koniec kariery

Marcin Wasilewski zakończył piłkarską karierę

Fot. East News
Piro Shop
2020-11-20

Były reprezentant Polski od lipca pozostawał bez klubu i czekał na interesujące oferty. Te jednak nie nadeszły i Marcin Wasilewski oficjalnie ogłosił zakończenie kariery.

Mini-pożegnanie Wasilewskiego odbyło się 18 lipca. Wówczas zawodnik Wisły Kraków pojawił się na murawie po raz ostatni, a klub pożegnał go i podziękował za blisko 3 lata gry w zespole Białej Gwiazdy. W tym czasie zanotował 60 ligowych występów. Jego Ekstraklasowy licznik zatrzymał się jednak na liczbie 209 - wcześniej popularny Wasyl przywdziewał barwy Śląska Wrocław, Amici Wronki, Wisły Płock i Lecha Poznań. W 2007 roku został on sprzedany do Anderlechtu Bruksela, a stamtąd trafił do Leicester City, gdzie osiągnął swój największy sportowy sukces - Mistrzostwo Anglii.

Wychowanek Hutnika Kraków był też wielokrotnie powoływany do kadry narodowej. Debiut zaliczył w 2002 roku w przegranym z Danią meczu za kadencji Zbigniewa Bońka. Filarem Reprezentacji Polski stał się od 2006 roku, a szczególnym szacunkiem cieszył się u Leo Benhakkera. Ostatni raz z orzełkiem na piersi zagrał w 2013 roku. Łącznie zanotował 60 występów i zdobył 2 gole. Wasilewski wystąpił w dwóch dużych turniejach - Mistrzostwach Europy 2008 i 2012.

Sam zawodnik nie planował jeszcze zakończenia kariery. Po zakończeniu współpracy z Wisłą Kraków czekał na oferty, jednak nie ujawnił, czy pojawiły się jakiekolwiek propozycje. Po ponad 4 miesiącach bez klubu 40-letni Wasilewski podjął decyzję o odwieszeniu butów na kołek, a fanom zakomunikował ją za pośrednictwem swojego konta na Instagramie. 

Fot.:LUKASZ SZELAG/REPORTER