edouard mendy

Premier League: Koniec Kepy? Chelsea kupuje bramkarza

Fot. East News
2020-09-24

Chelsea wzmocniła pozycję bramkarza i z Rennes zakupiła Edouarda Mendy'ego. Golkiper z Senegalu został już oficjalnie zaprezentowany, a zadebiutować będzie mógł już w ten weekend.

Niesamowitą ilość transferów przeprowadza w tym sezonie Chelsea. Sprowadzenie Senegalczyka jest już siódmym wzmocnieniem w tym okienku - wcześniej na Stamford Bridge trafili obrońcy Ben Chilwell, Thiago Silva i Malang Sarr, pomocnicy Kai Havertz i Hakim Ziyech oraz napastnik Timo Werner. Jedyną pozycją, która wciąż wymagała zmiany był bramkarz. Kepa Arrizabalga był bowiem krytykowany przez cały poprzedni sezon (był bramkarzem z najmniejszą ilością interwencji w stosunku do strzałów w światło bramki w Premier League), a również w tym nie wystrzegał się błędów - w pierwszej kolejce lepiej mógł zachować się przy uderzeniu Leandro Trossarda, a w hitowym pojedynku z Liverpoolem regularnie popełniał gafy, a największą było podanie piłki pod nogi Sadio Mane, który wykorzystał to i strzelił bramkę.

Cierpliwość Franka Lamparda i Romana Abramowicza zdecydowanie się skończyła, a Chelsea bardzo szybko dopięła transfer nowego bramkarza. Edouard Mendy to 28-letni reprezentant Senegalu, który w kadrze narodowej rozegrał 7 spotkań. Przez całą swoją karierę bronił barw francuskich zespołów, a na Wyspy trafił z Rennes. Zanotował w nim 25 ligowych występów, w których stracił zaledwie 20 goli. Senegalczyk w Chelsea ma być podstawowym bramkarzem pomimo niewielkiej kwoty, jaką trzeba było zapłacić. Choć około 24 miliony euro wydają się dużą liczbą, to ciężko je porównać z 80 milionami, które w sierpniu 2018 roku zapłacono za Kepę. 

Fot.:R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

iparts.pl
Zobacz także