szejk Mansour bin Zayed

Premier League: Nowy klub właścicieli Manchesteru City

Fot. East News
Piro Shop
2020-05-11

Nowy klub dołączył do rodziny City Football Group. Do między innymi Manchesteru City oraz Girony biznesmeni ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich dokupili drużynę z drugiej ligi belgijskiej.

Lommel SK, bo o ten klub chodzi, pod obecną nazwą funkcjonuje od 2010 roku, po fuzji z trzecioligowym KFC Racing Mol-Wezel. Jego korzenie sięgają jednak 1927 roku. W przerwanym z powodu pandemii koronawirusa sezonie 2019/2020 Proximus League zajmował 6 miejsce na 8 zespołów. Klub miał jednak wielkie problemy z powodu długów, co nie pozwoliło na osiągnięcie lepszych rezultatów. 

Nie jest znana cena, jaką City Football Group zapłaciło za przejęcie Lommel SK. Nieoficjalnie mówi się jednak, że spółka przejęła na siebie całość długów, jakie do tej pory wygenerował klub, czyli blisko 2 miliony Euro, dzięki czemu cena nie była wygórowana. Zespół stanie się tym samem klubem filialnym Manchesteru City, co ułatwi wyszukiwanie nowych talentów w Belgii oraz po awansie do Jupiler League pozwoli na ogrywanie się młodych zawodników na wypożyczeniu w stosunkowo silnej lidze europejskiej.

Lommel SK zostało tym samym dziewiątym klubem należącym do City Football Group i trzecim z kontynentu europejskiego. Większość kibiców na świecie kojarzy jedynie dwa najpopularniejsze, które grają na najwyższych poziomach ligowych w swoich krajach - angielski Manchester City i hiszpańską Gironę. Do spółki należą także inne zespoły z różnych kontynentów - Melbourne City w Australii, New York City w Ameryce Północnej, Montevideo City Torque w Ameryce Południowej oraz Yokohama F Marinos, Mumbai City i Sichuan Jiuniu w Azji.

Fot.:KARIM SAHIB/AFP/East News