rodri

Premier League: Futbolowy rekord pobity?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-21

Statystyki piłkarskie w najwyższych ligach krajowych są zbierane od dziesięcioleci, jednak taka sytuacja miała miejsce pierwszy raz w historii. Jeden zawodnik wykonał w ciągu 90 minut więcej celnych podań, niż cała drużyna przeciwna.

Rodri, bo o nim mowa, był jednym z najlepszych zawodników spotkania Manchesteru City z West Hamem. Obywatele pewnie pokonali Młoty 2:0, po golach Kevina De Bruyne i właśnie Hiszpana. Jednak to nie wynik będzie wspominany przez historyków futbolu. Rodri dokonał w tym spotkaniu rzeczy, która do spotkania 26. kolejki Premier League wydawała się nieosiągalna.

Statystyki podań są zapisywane od 2003 roku. Przez ponad 16 lat zbierania danych, nigdy taka sytuacja nie miała miejsca. Pomocnik w trakcie meczu wykonał aż 188 podań, z których jedynie 10 było niecelnych, co dało Hiszpanowi 95% skuteczności. Cały West Ham wykonał natomiast zaledwie 169 podań, które trafiły do adresata (70% skuteczność) - Hiszpan miał więc więcej celnych podań niż cały zespół przeciwny. Statystyka ta pokazuje, jak dobrze w grze piłką wygląda zespół Pepa Guardioli oraz w jak słabej formie w ostatnich tygodniach znajdują się podopieczni Davida Moyesa, którzy w dotychczasowych 9 meczach pod wodzą nowego szkoleniowca wygrali zaledwie raz.

Fot.: Vid Ponikvar/Pixathlon/REPORTER