guardiola sarri

Premier League: Guardiola odejdzie z Manchesteru City?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-11

Guardiola zastąpi Sarriego w Juventusie?

Pep Guardiola jest fantastycznym szkoleniowcem, który we wszystkich swoich zespołach osiągał sukcesy. Tym razem po jego usługi zgłasza się Juventus.

Brytyjski The Sun poinformował, że w przypadku braku zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów Pep Guardiola odejdzie z Manchesteru City. Choć sam Hiszpan jeszcze kilka miesięcy temu głośno mówił o swoim przywiązaniu do klubu, to obecnie po utracie ważnego członka sztabu szkoleniowego i coraz gorszych wynikach w Premier League, jego odejście jest bardzo możliwe. 

Hiszpan pracował już w 3 z 5 najmocniejszych lig w Europie. Jak do tej pory wszędzie zdobywał trofea - było tak w Barcelonie, Bayernie Monachium i jest tak również w Manchesterze City. Coraz mniej osób wierzy jednak, że Guardiola jest w stanie zapewnić oczekiwane przez włodarzy City sukcesy. Z tego powodu już teraz Juventus zdecydował się wstępne sondowanie możliwości zakontraktowania Hiszpana, w miejsce Maurizio Sarriego, który nie spełnia oczekiwań kibiców oraz zarządu Starej Damy. Głównym celem miałoby być zdobycie Ligi Mistrzów oraz zauważalna zdominowanie rozgrywek włoskiej Serie A. 

Jedyne co może utrudnić zakontraktowanie Guardioli, to obowiązujący kontrakt z Manchesterem City, w ramach którego Hiszpan zarabia 20 milionów funtów rocznie. Niewiadomo, czy Juventus zdecyduje się sprostać oczekiwaniom finansowym oraz czy The Citizens zdecyduja się na rozwiązanie umowy z byłym piłkarzem FC Barcelony.