leo messi manchester city

Premier League: Messi trafi do Manchesteru City?

Fot. EastNews
Piro Shop
2020-02-07

Messi w Manchesterze City?

Ten transfer może okazać się największym w historii Premier League - Leo Messi może trafić do Manchesteru City. Rewelacje te podają dziennikarze na całym świecie, a wszystko przez złe wyniki oraz konflikt w zespole Barcelony.

Leo Messi jest jednym z najlepszych piłkarzy wszechczasów i mało kto wyobraża sobie go w innym klubie niż Barcelona. Według ostatnich rewelacji hiszpańskich gazet decyzja o opuszczeniu Katalonii może Argentyńczykowi chodzić po głowie od dłuższego czasu. Wszystko przez coraz większą liczbę problemów, jakie stają przed FC Barceloną. Wszystko zaczęło się od słabych wyników i odejścia Ernesto Valverde. W ostatnich dniach Dumę Katolonii dotknęły kolejne problemy - nieoczekiwane odpadnięcie w półfinale Pucharu Króla oraz zatarg Erica Abidala i Leo Messiego. Francuski dyrektor sportowy w jednym z wywiadów powiedział, że część zawodników nie była w pełni zaangażowana na treningach i w trakcie meczów pod wodzą Valverde. Szybko odpowiedział na to kapitan zespołu, który skrytykował Abidala za nieodpowiednie wypowiedzi. Messi uznał, że Francuz powinien podać nazwiska piłkarzy, których oskarża o brak zaangażowania, bo w innym wypadku oczernia wszystkich zawodników klubu, co negatywnie wpływa na zespół i jest źródłem niepotrzebnych pogłosek. 

Bezpośrednio po tej wypowiedzi w mediach pojawiły się informacje o kryzysie w Barcelonie i możliwym odejściu Messiego. Prawdopodobnym kierunkiem dla Argentyńczyka ma być Manchester City, który prowadzi Pep Guardiola. Sam Messi miał niedawno powiedzieć, że w swojej karierze chętnie popracowałby jeszcze z Hiszpanem, co tylko podgrzało plotki o możliwym transferze. Hiszpańskie gazety dotarły także do klauzuli, która pozwala Argentyńczykowi rozwiązać kontrakt i stać się wolnym zawodnikiem. W takim wypadku Messi mógłby przenieść się do Manchesteru City za darmo. 

O wypowiedź został poproszony sam Guardiola, jednak Hiszpan w swoim stylu odpowiedział, że na chwilę obecną Messi jest piłkarzem Barcelony i według niego skończy tam karierę. Wypowiedź szkoleniowca nijak ma się jednak do informacji, które przedstawił między innymi brytyjski The Athletic, który zapowiedział, że Obywatele zdecydują się na złożenie oferty latem, jeśli tylko pojawi się jakakolwiek szansa, na zakontraktowanie Messiego. 

Fot.:EMPICS Sport/EAST NEWS