Finał Pucharu Polski 2019

Kibice Jagiellonii przeprowadzili akcję "Setki rac na stulecie"!

Fot. Finał Pucharu Polski 2019 / LUKASZ SZELAG/REPORTER/East News
Piro Shop
2020-01-14

Białystok zabłysnął światłem rac z okazji 100-lecia Jagiellonii!

Miniony poniedziałek był wyjątkowym dniem dla kibiców Jagiellonii Białystok. Wtedy, ze względu na ostatni dla wyznawców prawosławia dzień w roku według ich kalendarza juliańskiego, w całym mieście dozwolone było stosowanie środków pirotechnicznych. Fani Dumy Podlasia skorzystali z okazji i w centrum przeprowadzili akcję pod hasłem: "Setki rac na stulecie", która ma związek z przypadającą w tym roku 100. rocznicą powstania klubu. 

Akcja wystartowała dokładnie o godz. 19:20 symbolizującej rok, w którym powstała Jagiellonia. Zgodnie z planem licznie zgromadzeni kibice najpierw ustawili się na Rynku Kościuszki oraz na ulicach do niego przylegających, a potem odpalili race, dzięki czemu całe centrum miasta efektownie zajaśniało. Po jednej stronie rynku kibice z odpalonych rac ułożyli również wielką liczbę "1920". Płonącej pirotechnice towarzyszyły głośne i żywiołowe okrzyki sympatyków klubu, którzy wychwalali Jagiellonię oraz jej długą historię. 

Akcja kibiców jest pierwszym akcentem tegorocznych obchodów urodzin Jagiellonii. Wydarzenia organizowane przez klub będą rozłożone na cały rok, a ich punktem kulminacyjnym ma być początek następnego sezonu. Sami sympatycy klubu jubileuszowy rok rozpoczęli z przytupem, ale na pewno nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa!