Pogoń Szczecin - Zagłębie Lubin 2019-03-10

20. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Pogoń Szczecin - Korona Kielce

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-12-20

Korona znowu spróbuje zaskoczyć faworyta. Tym razem na jej drodze stanie Pogoń!

W tym samym czasie co hitowe starcie Cracovii ze Śląskiem w 20. kolejce PKO Ekstraklasy odbędzie się też bardzo ciekawe starcie Pogoni Szczecin z Koroną Kielce. Faworytem jest oczywiście Pogoń, która przed startem tej serii spotkań plasuje się na pozycji wicelidera rozgrywek. Smaczku sobotniej rywalizacji obu zespołów nadaje jednak ostatnie zwycięstwo Korony nad faworyzowaną Cracovią. Drużyna Złocisto-Krwistych już raz zaskoczyła i teraz będzie chciał uczynić to samo.

- W większości naszych meczów przeciwnicy są faworytami. Wola walki, atmosfera po ostatnim meczu są, ale trzeba przygotować się taktycznie do specyficznej gry Pogoni, która gra kombinacyjnie, ciekawie i ma swoje pomysły. Grają u siebie na specyficznym boisku w okresie budowy. Zdyscyplinowanie jest pełne i przygotowujemy się nie tylko pod kątem mentalnym, ale i piłkarskim, techniczno-taktycznym i fizycznym. Lecimy samolotem z Warszawy i logistycznie jest to optymalnie przygotowane. - podkreślił trener Korony, Mirosław Smyła. Szkoleniowiec stara się nie myśleć o zaskakującym zwycięstwie nad Cracovią i skupia się tylko na Pogoni. Ta z kolei raczej nie obawia się rywala i zdaje sobie sprawę ze swojej roli faworyta. Trener Portowców liczy na zwycięstwo, pomimo poważnych osłabień składu. - W ostatnim czasie sytuacja w Koronie się ustabilizowała i grają lepiej. Jednak niezależnie od tego, kto zagra w naszym zespole, my jesteśmy faworytem tego spotkania. Za nami bardzo dobry rok, chcemy go zwieńczyć zwycięstwem na koniec. - powiedział Kosta Runjaić. Zdecydowany faworyt kontra zespół, który potrafi zaskakiwać. Takie mecze są pełne emocji!

Pogoń Szczecin - Korona Kielce, 20 grudnia (piątek) godz. 18:00 Stadion Miejski w Szczecinie, transmisja TV: Canal+Sport