gerard deulofeu

Premier League: Watford wreszcie wygrywa spotkanie

Fot. EastNews
Piro Shop
2019-11-09

Do 12 kolejki czekać musieli kibice Watfordu na premierowe zwycięstwo w kampanii 2019/20. Szerszenie pokonały w niej Norwich 2:0 i opuściły ostatnie miejsce w tabeli Premier League.

Kibice Watfordu przeżywali prawdziwe katusze od początku tego sezonu. Seria jedenastu meczów bez ligowego zwycięstwa, osiem bramek straconych w spotkaniu z Manchesterem City, zmiana szkoleniowca (zwolnienie Javiego Gracii i zatrudnienie Quique Sancheza Floresa) odpadnięcie z Carabao Cup - to wszystko miało miejsce w okresie wrzesień-październik. Poza koszmarnymi wynikami fanów nie zadowalała też gra - Watford strzelał bardzo mało bramek.

The Hornets swoich szans wypatrywali w listopadzie. Po wymagającymi spotkaniu z Chelsea (przegranym ostatecznie 1:2) miały przyjść łatwiejsze mecze z zespołami, które również znajdują się na dole tabeli, między innymi z Norwich czy Southampton. To właśnie Kanarki stały się pierwszy łupem Szerszeni - Watford na Carrow Road wygrał 2:0. Bohaterem drużyny został Gerard Deulofeu, który strzelił bramkę i zanotował asystę. Hiszpan gola zdobył już w 2 minucie spotkania płaskim strzałem wykańczając swoją indywidualną akcję. W 52 minucie Watford podwyższył prowadzenie po wrzutce Deulofeu i ekwilibrystycznym strzałem piętą Andre Graya. Spotkanie mogło się jednak nie skończyć tak dobrze - od 65 minuty goście grali w dziesiątkę. Christian Kabasele został wyrzucony z boiska po zebraniu dwóch żóltych kartek.

Fot.:AP/Associated Press/East News