Javi Gracia

Premier League: Pierwsze ultimatum dla trenera

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-28

Javi Gracia otrzymał od włodarzy Watfordu ultimatum - donoszą brytyjskie media. Od najbliższych spotkań Szerszeni będzie zależała przyszłość hiszpańskiego trenera.

Watford notuje bardzo słaby początek sezonu, przegrywając trzy pierwsze spotkania i stając się jedynym zespołem, który wciąż nie ma punktów w tym sezonie. Co gorsze, zespół nie prezentuje się dobrze na tle rywali, z którymi powinien rywalizować jak równy z równym. Składają się na to porażki 0:3 z Brighton & Hove Albion, 0:1 z Evertonem i 1:3 z West Hamem. Humor kibiców i włodarzy zespołu poprawiło gładkie pucharowe zwycięstwo 3:0 nad Coventry w ramach Carabao Cup. Posada Javiego Gracii wciąż jest jednak zagrożona, ponieważ Hiszpan otrzymać miał od zarządu ultimatum.

W najbliższych sześciu meczach Watford ma poprawić swoją grę i uzyskać zadowalające zarząd wyniki. Nie będzie to jednak proste wyzwanie, ponieważ Szerszenie zagrają w tym okresie z czterema bardzo wymagającymi rywalami - Manchesterem City, Arsenalem, Tottenhamem i Wolverhampton Wanderers. Pozostali rywale to zespoły z Sheffield i Newcastle. Posada Hiszpana wisi więc na włosku, a zawodnicy muszą się wspiąć na szczyt swoich umiejętności, jeśli chcą pomóc trenerowi pozostać na stanowisku.

Jeśli plotki o ultimatum potwierdzą się, Javi Gracia stanie się głównym kandydatem bukmacherów na trenera, który jako pierwszy opuści swój zespół. Do tej pory byli nimi Roy Hodgson z Crystal Palace i Steve Bruce z Newcastle. 

Fot.: AP/Associated Press/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.