Kibice Wisły Płock

15. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Wisła Płock - Cracovia

Fot. Art. Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-11-09

Szykuje sie zacięty mecz w Płocku!

Bardzo interesująco zapowiada się sobotnie starcie Wisły Płock z Cracovią w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy. Oba zespoły zajmują miejsca w ścisłej czołówce tabeli, a dzieli je zaledwie 1 punkt. Bezpośredni pojedynek będzie z pewnością bardzo zacięty, bo ambicje wspomnianych ekip są wysokie. Oliwy do ognia dolewa jeszcze konflikt pomiędzy trenerami Radosławem Sobolewskim oraz Michałem Probierzem. Emocji w tym spotkaniu na pewno nie zabraknie.

Pod względem sportowym Wisła i Cracovia prezentują w tym sezonie zbliżony poziom, jeśli zwracać uwagę tylko na okres po zatrudnieniu w zespole Nafciarzy trenera Sobolewskiego. Dlatego też bardzo trudno przewidzieć, kto powinien wygrać. Jeżeli wskaźnikiem miałyby być ostatnie mecze, to w lepszej sytuacji jest Cracovia, która wygrała ostatnio z Lechią Gdańsk 1:0. Wisła przegrała natomiast ze Śląskiem Wrocław 1:3, przerywając w ten sposób zwycięską serię w rozgrywkach Ekstraklasy. Mimo wszystko szykuje się jednak prawdopodobnie bardzo wyrównane spotkanie, pełne walki. Atmosferę wojny można było wyczuć już przed meczem. Jak wiadomo, Radosław Sobolewski oraz Michał Probierz nie przepadają za sobą i dlatego pojedynek prowadzonych przez nich drużyn staje się jeszcze ciekawszy i jeszcze bardziej intrygujący. - Prosimy o niezadawanie pytań dotyczących personalnie trenera Radosława Sobolewskiego, gdyż trener Michał Probierz nie będzie się do nich odnosił. - poinformowano dziennikarzy na konferencji prasowej z udziałem szkoleniowca Cracovii. Konflikt obu Panów sięga czasów, kiedy Probierz odchodził ze stanowiska trenera Wisły Kraków w klimacie konfliktu z drużyną, której kapitanem był Sobolewski. Dawne konflikty nadal mają wpływ na wzajemne relacje, które podkręcają emocje. Obaj trenerzy potrafią jednak mimo wszystko docenić klasę rywala. - Wisła zrobiła ostatnio bardzo dużo punktów, grają bardzo solidnie. Do tego w Płocku bardzo trudno się gra, to specyficzny teren. Musimy im przeciwstawić się mądrością i agresywnością. - mówił Probierz na wspomnianej wcześniej konferencji prasowej, odnosząc się już do zespołu Nafciarzy. - W ich grze dominują długie podania, najczęściej dośrodkowują w lidze. Pod to mają też zbudowaną kadrę, mają bardzo wysokich zawodników. Mecz z Lechią pokazał, że to wykorzystują. Cechuje ich też mocna, agresywna gra na całym boisku. - powiedział z kolei Sobolewski. Ciekawe, czy Wisła i Cracovia skoczą sobie w sobotę do gardeł, przenosząc na boisko emocje związane z konfliktem szkoleniowców. Jeśli tak, to czekają.

Wisła Płock - Cracovia, 9 listopada (sobota) godz. 15:00 Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku, transmisja TV: nSport+

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.