Chris Smalling AS Roma

Premier League: AS Roma wykupi Chrisa Smallinga?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-11-02

Chris Smalling nie mógł liczyć na miejsce w składzie Manchesteru United, ale w barwach AS Romy gra pierwsze skrzypce. Włoski zespół już po kilku miesiącach zdecydował się na złożenie oferty wykupu Anglika.

Chris Smalling został wypożyczony do AS Roma w końcówce sierpnia. Bardzo szybko zaskarbił sobie szacunek w nowym zespole - mimo pauzy spowodowanej urazem w pierwszych tygodniach pobytu w Rzymie, już we wrześniu udało mu się zadebiutować w pierwszym składzie. Od tego momentu jest podstawowym zawodnikiem Romy i występuje w jej barwach zarówno w Serie A, jak i w Lidze Europy. Niezależnie od rozgrywek jest podporą defensywy, czego dowodzą statystyki. 

Chris Smalling nie został w tym sezonie ligowym przedryblowany, wygrał 100% indywidualnych pojedynków, przyczynił się już do trzech czystych kont swojego zespołu i zdążył już zdobyć swoją pierwszą bramkę w wygranym 4:0 spotkaniu z Udinese. Paulo Fonseca jest z niego bardzo zadowolony i zdecydował się na błyskawiczne złożenie oferty wykupu 29-latka. 

Rzymianie zaproponowali 8,5 miliona Euro za definitywny transfer obrońcy. Manchester United oczekuje 17 milionów i bardzo prawdopodobne jest, że Roma zdecyduje się zapłacić taką kwotę.

Fot.:AP/Associated Press/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.