Chris Smalling

Premier League: Smalling w AS Roma

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-29

Zawodnik Manchesteru United Chris Smalling przeniesie się do włoskiej AS Romy na zasadzie rocznego wypożyczenia. Transfer ma zostać sfinalizowany w ciągu najbliższych godzin.

Anglik przez wiele lat był podstawowym obrońcą Czerwonych Diabłów. Na Old Trafford trafił w 2010 roku za niecałe 10 milionów euro z Fulham. Wiele razy powoływany był także do reprezentacji, dla której zagrał 31 spotkań. W ostatnich latach defensora prześladowały kontuzje, przez co z roku grał coraz mniej. Manchester United był zmuszony budować linię obrony wokół nowych zawodników, takich jak Phil Jones, Marcos Rojo, Eric Bailly, Victor Lindelof i Harry Maguire. To właśnie na dwóch ostatnich zawodników stawia w obecnym sezonie Ole Gunnar Solskjaer, a nie zgadzający się z tym Smalling zdecydował się na poszukiwanie klubu, w którym będzie mógł grać regularnie. 

Usługami 29-latka zainteresowana jest AS Roma. Włosi przed sezonem rozstali się z Kostasem Manolasem, więc Smalling mógłby z miejsca wejść do pierwszego zespołu drużyny z Rzymu. Giallorossi są gotowi wypożyczyć Anglika na rok i zapłacić za to 3 miliony funtów. W umowie wypożyczenia nie będzie natomiast klauzuli wykupu. Nie wiadomo jednak czy nie chciała tego Roma, czy też nie zgodził się na to Manchester United.

Fot.: OLI SCARFF/AFP/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.