Wisła Płock - ŁKS Łódź

11. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Wisła Płock - Arka Gdynia

Fot. Wisła Płock - ŁKS Łódź / Art. Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
2019-10-03

Startuje 11. kolejka Ekstraklasy. Na początek mecz Wisły Płock z Arką Gdynia.

W pierwszym meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy zmierzą się ze sobą drużyny Wisły Płock oraz Arki Gdynia. Obie drużyny nie najlepiej rozpoczęły trwający sezon, ale teraz znajdują się w zupełnie innej sytuacji. Nafciarze pod wodzą Radosława Sobolewskiego wyszli z kryzysu i po serii zwycięstw zajmują miejsce w górnej połówce tabeli. Arkowcy natomiast prowadzeni przez trenera Jacka Zielińskiego nadal nie mogą odnaleźć stabilnej formy i wciąż walczą o wyjście ze strefy spadkowej. Faworytem piątkowego meczu będą zatem gospodarze.

Jeśli brać pod uwagę ostatnie spotkania wspomnianych zespołów w Ekstraklasie, to oba zaprezentowały się dobrze. Wisła pokonała na wyjeździe Raków Częstochowa, podobnie jak w poprzednich meczach bazując głównie na wykorzystywaniu błędów rywali. Taka taktyka przynosi jak na razie Płocczanom same korzyści. Arka w swoim ostatnim ligowym spotkaniu zremisowała z kolei z mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Zaprezentowała się wówczas całkiem nieźle i poprawia swoją grę względem poprzednich starć. Remis z Piastem może podziałać mobilizująco na Gdynian, którzy skazywani na porażkę mogą jednak mocno postawić się faworyzowanym graczom Wisły. Otwarcie 11. kolejki może być całkiem interesujące!

Wisła Płock - Arka Gdynia, 4 października (piątek) godz. 18:00 Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku, transmisja TV: Canal+Sport