Wisła Płock - ŁKS Łódź

Wisła Płock pokonała Wisłę Kraków!

2019-09-22

Wisła Płock sprawiła kolejną niespodziankę, pokonując u siebie Wisłę Kraków

Po słabym początku sezonu Wisła Płock wychodzi na prostą. Nafciarze pod wodzą Radosława Sobolewskiego nie dominują w swoich meczach, ale mimo to potrafią wygrywać. Tak było ostatnio z Legią Warszawa, a teraz z drużyną Wisły Kraków, z którą Płocczanie zagrali w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 2:1. Dzięki niemu wskoczyli oni do górnej połówki ekstraklasowej tabeli. Krakowianie natomiast z niej wypadli.

Od pierwszego gwizdka sędziego to przyjezdna ekipa była stroną dominującą. "Biała Gwiazda" potrafiła tworzyć sobie sporo okazji. Jednak to płocka Wisła pierwsza strzeliła bramkę i wyszła na prowadzenie. Zdobywcą gola był Dominik Furman, który w 16. minucie meczu oddał płaski strzał z dystansu, po którym piłka znalazła drogę do siatki gospodarzy. W 28. minucie Paweł Brożek, weteran Wisły Kraków, wyrównał stan rywalizacji. Doświadczony napastnik wykorzystał podanie w pole karne od Macieja Sadloka i wyprzedzając obrońców strzelił gola na 1:1. W dalszej części meczu Krakowianie nadal dominowali, ale razili nieskutecznością w sytuacjach podbramkowych. Płocczanie mieli o wiele mniej okazji do strzelenia gola, ale mimo to objęli prowadzenie w 77. minucie i nie oddali go już do ostatniego gwizdka sędziego. Zwycięska bramka dla Nafciarzy padła po dośrodkowaniu Dominika Furmana z rzutu wolnego, które zostało zamienione na gola przez Damiana Michalskiego. Piłkarze Wisły Płock po raz kolejny zaskoczyli!

Wisła Płock - Wisła Kraków 2:1 (1:1)

1:0 Dominik Furman 16'

1:1 Paweł Brożek 28'

2:1 Damian Michalski 77'