Kibice Wisły Płock

9. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Wisła Płock - Wisła Kraków

Fot. Art. Repo - Łukasz Żuchowski
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-09-21

Dwie Wisły zagrają o ważne punkty w tabeli!

Dokładnie punkt dzieli w tabeli Wisłę Płock oraz Wisłę Kraków, które zmierzą się ze sobą w niedzielę w ramach 9. kolejki PKO Ekstraklasy. O ten 1 punkt lepsza jest "Biała Gwiazda", która pomimo sporych problemów kadrowych na przestrzeni dotychczasowych kolejek radzi sobie całkiem nieźle. Z kolei płocka Wisła, po bardzo trudnym dla niej początku sezonu, ostatnio nieco się przebudziła i w ostatnich 5 meczach zaliczyła 3 zwycięstwa. Bardzo ciężko jest wskazać faworyta niedzielnego spotkania. 

- Zdaję obie sprawę z tego, że oczy wszystkich zwrócone są już na mecz derbowy, ale dla nas najważniejsze jest w tym momencie najbliższe spotkanie. Zdajemy sobie sprawę, że trenerem Wisły Płock jest Radek Sobolewski, który ma ogromną wiedzę na nasz temat. Mamy nadzieję, że będziemy świadkami dobrego meczu. Wisła Płock po przyjściu Radka zaczęła funkcjonować lepiej. Czeka na nas trudny rywal i trudne spotkanie. - mówi Maciej Stolarczyk, trener Wisły Kraków. Rzeczywiście, niedzielny mecz będzie dość wyjątkowy. Na ławce trenerskiej Nafciarzy zasiądzie bowiem Radosław Sobolewski, który jeszcze do niedawna pracował w sztabie szkoleniowym krakowskiej Wisły. To pod jego wodzą Płocczanie zaczęli spisywać się lepiej i punktować. Sobolewski darzy "Białą Gwiazdę" ogromnym sentymentem. - Jest coś magicznego w tym klubie, coś wielkiego! Wisła wciąga… To jest klub, który umie budować swoją tożsamość. (...) W moim przypadku nie było przecież tak, że z dnia na dzień Wisła była mi aż tak bliska. To się rodziło latami, przesiąkałem tym specyficznym wiślackim klimatem, środowiskiem i z czasem mocno się w to wszystko wciągnąłem. - przyznaje "Gazecie Krakowskiej". W niedzielę na takie sentymenty nie będzie miejsca. Tam będzie się liczyć tylko zwycięstwo, a to zapowiada walkę i emocje.

Wisła Płock - Wisła Kraków, 22 września godz. 12:30 Stadion im. Kazimierza Górskiego w Płocku, transmisja TV: Canal+Sport

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.