Kibice Korony

7. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Korona Kielce - Jagiellonia Białystok

Fot. Daniel Jancy
Piro Shop
2019-08-29

Trudne zadanie przed będącą w słabej formie Koroną Kielce

W drugim z piątkowych spotkań 7. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce podejmie u siebie Jagiellonię Białystok. Będzie to bardzo trudne zadanie dla drużyny gospodarzy. Kielczanie bardzo chcą przełamać się po trzech kolejnych meczach bez ligowego punktu, ale w tym meczu może być o nie naprawdę ciężko, biorąc pod uwagę ich aktualną formę. Białostoczanie grają bowiem w tej chwili dobrze i póki co skutecznie realizują plan trzymania się ścisłej czołówki w tabeli. Mecz dostarczy sporo emocji, bo gospodarze potrzebują przełamania, a goście dalszego, regularnego punktowania. Jedni i drudzy na pewno nie odpuszczą.

Z problemów w grze zdaje sobie sprawę trener Korony Kielce Gino Lettieri, który kilka dni temu podkreślał, że musi ona wyglądać o wiele lepiej. Widać niestety, że zespół Korony zasłużenie znajduje się niemal na samym dole tabeli, bo jego gra nie wygląda dobrze. Inaczej jest w przypadku Jagiellonii. Drużyna z Białegostoku od samego startu sezonu radzi sobie świetnie, nie licząc kilku potknięć, które nie był tak wyraźne, aby przysłonić dobrą grę podopiecznych Ireneusza Mamrota. W piątek na stadionie w Kielcach może być bardzo ciekawie. Gospodarze będą mocno zmotywowani, aby w końcu przełamać ligową niemoc, a goście przyjadą raczej pewno swego, jako faworyci. Jeśli Kielczanie rzeczywiście zmotywują się do lepszej gry i postawią się wyżej notowanemu faworytowi, to emocje będą gwarantowane!

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok, 30 sierpnia godz. 20:30 Suzuki Arena w Kielcach, transmisja TV: Canal+Sport, Canal+4K