KIbice Jagiellonii

6. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

Fot. Kamil Świrydowicz / www.jagiellonia.pl
Piro Shop
2019-08-22

 Ciekawy pojedynek na start 6. kolejki Ekstraklasy!

W pierwszym meczu 6. kolejki PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok podejmie u siebie Wisłę Kraków. Jak do tej pory Białostoczanie zgromadzili na swoim koncie punkt więcej od Krakowian, ale oba zespoły podobnie radzą sobie na tym, wciąż początkowym etapie sezonu. Oba mają wydają się mieć też spore rezerwy w swojej grze, których jeszcze nie zaprezentowały. Jeśli dodać do tego duże ambicje obu drużyn, to zapowiada się niezwykle ciekawy mecz.

- Zakładam, że będzie to dobre widowisko dla kibiców, w którym nie zabraknie bramek, choć oczywiście chciałbym, aby zdobywał je przede wszystkim mój zespół. - mówi przed piątkowym starciem Maciej Stolarczyk, szkoleniowiec Wisły Kraków. Trener gości jest usatysfakcjonowany faktem, że gra jego zespołu powoli wygląda coraz lepiej, ale zaznacza, że pod tym względem widzi jeszcze sporo do poprawy. Ostatnio Biała Gwiazda rozgromiła u siebie ekipę ŁKS-u Łódź aż 4:0, a problemy kadrowe nie są już tak duże jak w poprzednich kolejkach. Wydaje się zatem, że Wiślacy są na dobrej drodze ku kolejnym zdobyczom punktowym w lidze. W piątek o te punkty, nawet pomimo rosnącej formy, może być jednak naprawdę ciężko, bo Jagiellonia pod wodzą Ireneusza Mamrota to mocny rywal. Białostoczanie od startu sezonu prezentują się całkiem dobrze, ale podobnie jak w przypadku Krakowian, nie mogli ustabilizować formy. W ich przypadku również wydaje się, że ostatnie zwycięstwo 3:1 z Górnikiem Zabrze to zapowiedź powrotu na dłużej do wysokiej dyspozycji. Bardzo ciekawe, który zespół okaże się bardziej zdeterminowany, aby dalej kroczyć zwycięską ścieżką. Zapowiada się emocjonujące widowisko w Białymstoku!

Emocji spodziewać należy się także na trybunach. Kibice gospodarzy na pewno licznie zgromadzą się na trybunach stadionu w Białymstoku, aby mocno wesprzeć drużynę w walce o czołowe miejsca w ligowej tabeli. Żywiołowego dopingu nie zabraknie z resztą także ze strony grupki sympatyków gości, którzy zapewne również pojawią się na trybunach. Kibicowski klimat gwarantowany!

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków, 23 sierpnia (piątek) godz. 20:30 Stadion Miejski w Białymstoku, transmisja TV: Canal+Sport oraz Canal+4K