Kibice Pogoni Szczecin

Słaby mecz w Gliwicach. Bezbramkowy remis Piasta z Pogonią.

Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-05

Bezbramkowy remis Piasta z Pogonią po słabym meczu

Początek sezonu 2019/2020 nie jest udany dla mistrza Polski. Piast Gliwice zawodzi na wszystkich frontach. Najpierw przegrana w Superpucharze Polski, później kompromitująca klęska w eliminacjach Ligi Europy i w międzyczasie tylko dwa punkty po 3. kolejkach Ekstraklasy. Dorobek ligowy jest niewielki, ponieważ w niedzielę podopieczni Waldemara Fornalika nie przełamali się i tylko zremisowali bezbramkowo z Pogonią Szczecin, która krótko mówiąc również nie zachwyciła. Zawodnicy Kosty Runjaicia mogli odnieść trzecie zwycięstwo z rzędu na starcie sezonu, ale tym razem zawiedli. Postawa obu zespołów w niedzielnym meczu była po prostu mizerna.

Niestety kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Gliwicach od samego początku zmuszeni byli oglądać fatalną postawę obu drużyn. Piast przez większą część pierwszej połowy meczu prezentował się słabo, nie wykazując żadnej kreatywności w ataku, która pomogłaby stworzyć jakieś sytuacje podbramkowe. Do poziomu gry gospodarzy dostosowała się też Pogoń, przez co na boisku wiało zwyczajnie nudą. Dopiero pod koniec pierwszej połowy można było ujrzeć kilka okazji z obu stron. Ostatecznie do przerwy nie padła jednak żadna bramka. Po niej mecz niestety znowu stał się nudny. Mimo, że gospodarze przejęli inicjatywę, to ekipa mistrza Polski nie potrafiła przekuć niewielkiej przewagi na bramkę dającą prowadzenie. Zdecydowanie mnie okazji mieli goście, którzy w niczym nie przypominali zespołu, który zdobył komplet punktów w dwóch pierwszych kolejkach. Ostatecznie Piast nie wykorzystał żadnej ze swoich szans i tym samym niedzielny mecz, który poziomem rozczarował wszystkich, zakończył się bezbramkowym remisem. Mistrz Polski dalej bez zwycięstwa w Ekstraklasie, a Pogoń z pierwszą stratą punktów w tym sezonie.

Mecz z Pogonią nie cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, jak spotkania Piasta w ramach europejskich pucharów. Na trybunach zasiadło mimo wszystko dość sporo kibiców. Doping fanów był słyszalny, choć brak emocji na boisku sprawił, że atmosfera również osłabła. Jeśli jednak ktoś nie zawiódł w tym spotkaniu to byli to właśnie kibice!

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0

 

Galeria: Piast Gliwice - Pogoń Szczecin

 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.