Kibice Piasta Gliwice

3. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Piast Gliwice - Pogoń Szczecin

Fot. Lukasz Kalinowski/East News
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-08-03

Pogoń Szczecin pierwszym rywalem mistrza Polski po klęsce w europejskich pucharach

W trzecim z niedzielnych meczów 3. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice podejmie u siebie Pogoń Szczecin. Spotkanie śmiało można określić mianem niezwykle interesującego. Mistrz Polski dopiero co poniósł kompromitującą klęskę w eliminacjach Ligi Europy, gzie został wyeliminowany przez niżej notowanego mistrza Łotwy. Teraz Gliwiczanom pozostało już tylko krajowe podwórko, na którym czeka Pogoń w dobrej formie. Portowcy są jedną z dwóch ekip, które zdobyły komplet punktów w dwóch pierwszych kolejkach sezonu.

Klęska poniesiona w europejskich pucharach nie musi oznaczać, że zespół Piasta nie jest faworytem niedzielnego spotkania. Wszystko zależy od tego, jak podopieczni Waldemara Fornalika zareagują na kompromitację. Możliwości są jak zawsze dwie, a więc albo zniechęcenie albo jeszcze większa mobilizacja, aby udowodnić swoją wartość. Ambicje mistrzów Polski są w tym sezonie jednak nadal spore, a zatem należy przypuszczać, że Gliwiczanie za wszelką cenę zapragną zmazać plamę z rozgrywek w Europie. Problemem dla drużyny Fornalika w zrehabilitowaniu się może być strata Joela Valencii, najlepszego piłkarza poprzedniego sezonu Ekstraklasy, który kilka dni temu odszedł do angielskiej Championship. To może być problem naprawdę spory, ponieważ Piastunki spotkają się z Portowcami, których ambicje są nie mniejsze. Początek sezonu w wykonaniu Pogoni jest wyśmienity. Zawodnicy Kosty Runjaicia nie tylko skutecznie punktują, ale prezentują też przy tym ładną dla oka grę, co w polskich realiach nie zawsze jest regułą. Widać wyraźnie, zę wynik z poprzedniego sezonu nie satysfakcjonuje Szczecinian i teraz chcą osiągnąć znacznie więcej. W niedzielę okaże się kto jest bardziej zmobilizowany do osiągnięcia swojego celu. Gospodarze do zrehabilitowania się za kompromitację w Europie czy goście do podtrzymania dobrej passy na krajowym podwórku. Będzie ciekawie!

Na trybunach stadionu w Gliwicach nie należy spodziewać się takich tłumów jak w europejskich pucharach, ale i tak miejscowi kibice powinni zapełnić je w większości, nawet pomimo fatalnej postawy mistrzów Polski i kompromitującej klęski w Europie. Kibice obu zespołów pragną zwycięstw i dlatego z pewnością nie zabraknie gorącego dopingu!

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin. 4 sierpnia godz. 17:30 Stadion Miejski w Gliwicach, transmisja TV: Canal+ Sport

 

 

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.