Kibice Wisły Płock

1. kolejka Ekstraklasy. Zapowiedź: Wisła Płock - Górnik Zabrze

Fot. www.wisla-plock.pl / Sebastian Wiciński / Wisła Płock S.A.
Piro Shop
2019-07-21

Wisła Płock kontra Górnik Zabrze. Mecz drużyn z różnymi celami na nadchodzący sezon.

W poniedziałkowym meczu 1. kolejki Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 Wisła Płock podejmie u siebie Górnika Zabrze. Oba zespoły mają zupełnie inne cele na rozpoczęty już sezon. Głównym celem gospodarzy, jak sami szczerze przyznają, będzie walka o utrzymanie w elicie. W drużynie doszło do sporych zmian w kadrze, a na dodatek klub będzie dysponował niższym budżetem. Z kolei ekipa gości mierzy wyżej i zamiast walczyć o utrzymanie jak w poprzednim sezonie, chce awansować do grupy mistrzowskiej.

Ciężko przewidzieć wynik nadchodzącego spotkania. Zespół Wisły został nieco przebudowany, a za jego sterami stoi nowy trener Leszek Ojrzyński, który prowadził zespół tylko w końcówce poprzedniego sezonu. Jest on znany z tego, że potrafi wycisnąć z drużyny to na co ją stać i wzbudzić u piłkarzy wolę walki. Nie wiadomo jednak czy jego metody przyniosły już skutek w Płocku. Górnik natomiast ma duże ambicje, ale trudno powiedzieć, czy podopieczni Marcina Brosza będą w stanie powtórzyć bardzo dobry wynik sprzed dwóch lat, kiedy to  na koniec sezonu 2017/2018 zajęli w Ekstraklasie zajęli czwarte miejsce i wzięli udział w Eliminacjach Ligi Europy. Młoda ekipa z Zabrza, mająca w składzie wielu zawodników z niewielkim doświadczeniem, w sezonie 2018/2019 nie udźwignęła bowiem ciężaru oczekiwań i rywalizację kończyła w grupie spadkowej, a teraz tak jak w przypadku poniedziałkowych rywali zaszło w niej sporo zmian. Mecz obu drużyn wstępnie odpowie na pytanie, kto lepiej przygotował się do nowego sezonu i czy postawione cele są rzeczywiście realne.

Oczywiście poniedziałkowe starcie Wisły Płock z Górnikiem Zabrze powie nam także, w jakich nastrojach są kibice wspomnianych drużyn. Ze względu niekorzystnego terminu nie należy spodziewać się bardzo licznej grupy sympatyków gości, ale fani gospodarzy na pewno zapełnią sporą część stadionu i będą mieli okazję zaprezentować swój doping i wsparcie dla zespołu na starcie nowego sezonu. 

Wisłą Płock - Górnik Zabrze, 22 lipca (poniedziałek) godz. 18:00 Stadion Kazimierza Górskiego w Płocku, transmisja TV: Canal+ Sport, Canal+ Sport 3