Kibice Piasta Gliwice

Zapowiedź: Piast Gliwice - Lechia Gdańsk

Fot. JAROSLAW MAZALON/East News
Piro Shop
Komentarze (5) 2019-07-12

Rewelacje minionego sezonu zagrają o Superpuchar Polski

Przed startem sezonu 2018/2019 chyba nikt nie przewidziałby, że to Piast Gliwice oraz Lechia Gdańsk powalczą o Superpuchar Polski. A tymczasem obie drużyny zaskoczyły wszystkich i to one grać będą w najbliższą sobotę o wspomniane trofeum. Podopieczni Waldemara Fornalika podejdą do tego starcia jako niespodziewani Mistrzowie Polski, a zawodnicy Piotra Stokowca jako zaskakujący triumfatorzy turnieju o Puchar Polski.

Przed startem minionego sezonu nikt nie stawiał zapewne na to, że Piast w ogóle powalczy o mistrzostwo. Tymczasem gliwicki zespół nie tylko dotrzymał kroku faworytom, ale w samej końcówce rozgrywek okazał się od nich zdecydowanie lepszy i po raz pierwszy w swojej historii sięgnął po tytuł. Świeżo upieczony mistrz kraju będzie mógł podtrzymać passę i zdobyć kolejne trofeum po raz pierwszy, bowiem jeszcze ani razu nie wygrał Superpucharu. Na drodze po następny sukces stanie jednak Lechia, którą również można nazwać rewelacją minionego sezonu. Drużyna, która dwa lata temu walczyła o utrzymanie w Ekstraklasie, w sobotę będzie walczyć o drugi Superpuchar w klubowej gablocie. Wszystko dzięki znakomitej postawie w Pucharze Polski, który Lechia zdobyła niemal do samego końca bijąc się jednocześnie o mistrzowski tytuł m.in. z Piastem. Sobotni mecz zapowiada się na boisku naprawdę pasjonująco!

Niemniej rewelacyjnie zapowiada się także atmosfera na trybunach, bo stadion w Gliwicach z pewnością zostanie wypełniony niemal do ostatniego krzesełka. Pojawią się nie tylko fani obu walczących o trofeum zespołów, ale również zaprzyjaźnieni z nimi kibice innych drużyn, którzy już dawno zapowiedzieli swój przyjazd. Należy się spodziewać głośnego i żywiołowego dopingu, a oprócz tego być może bardzo efektownej oprawy. Liczymy na to, że sobotni mecz o Superpuchar polski nie zawiedzie ani na boisku ani na trybunach!

Piast Gliwice - Lechia Gdańsk, 13 lipca (sobota) godz. 20:30 Stadion Miejski w Gliwicach, transmisja w Polsacie Sport.

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.