Tielemans Leicester City

Premier League: Tielemans na stałe w Leicester?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-07-05

Choć Youri Tielemans swoją udaną grą w poprzednim sezonie Premier League skupił na sobie wzrok wielu piłkarskich gigantów, to finalnie żaden nie decyduje się na konkretne ruchy transferowe. Sytuację chce wykorzystać Leicester City, do którego zawodnik był już wcześniej wypożyczony. 

Youri Tielemans to środkowy pomocnik, który od wielu lat jest uznawany za przyszłą gwiazdę futbolu. Belg wyróżniał się już jako młody chłopak w Anderlechcie Bruksela, a debiut w reprezentacji zanotował jako 19-latek. Mimo ofert z wielu wielkich klubów zdecydował się na taki, w którym będzie miał szansę na regularną grę - AS Monaco. Tielemans nie był jednak w stanie pokazać w Ligue 1 pełni swoich możliwości, a jego rozwój zastopował, dlatego po rozegraniu blisko 50 spotkań dla klubu z Księstwa został wypożyczony na pół roku do Leicester City.

Filozofia gry Lisów, jaką swoim zawodnikom "wpajał" Brendan Rodgers, w pełni odpowiadała 22-latkowi. Dla zespołu z King Power Stadium rozegrał 13 spotkań ligowych i zanotował w nich 3 bramki oraz 4 asysty. Współpraca na linii Tielemans-Maddison-Vardy prezentowała się bardzo dobrze, a włodarze Leicester City rozpoczęli rozmowy z Monaco, na temat definitywnego wykupienia Belga.

Rozmowy nie były łatwe, ponieważ swoje zainteresowanie przejawiało wiele klubów, w tym Arsenal oraz Manchester United. Żaden z tych klubów nie złożył jednak oficjalnej oferty zespołowi z Ligue 1, a na placu boju pozostała jedynie dziewiąta drużyna poprzednich rozgrywek. Według źródeł bliskich klubowi, oferta złożona Monaco wynosi 40 milionów funtów. Lisy mogłyby tym samym pobić klubowy rekord.

Innym zawodnikiem, który niebawem może zasilić kadrę Leicester City jest Ayoze Perez, który poprzedni sezon spędził w Newcastle. Hiszpan ma trafić na King Power Stadium w zamian za 16 milionów funtów.

Fot.: Jon Hobley/Pixathlon/REPORTER/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.