Krystian Bielik

Premier League: Bielik odejdzie z Arsenalu?

Fot. EastNews
Piro Shop
Komentarze (0) 2019-06-22

Krystian Bielik swoją dobrą grą w poprzednim sezonie, a także na obecnie rozgrywanych Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, zwrócił na siebie uwagę wielu zespołów z Europy. Nie jest więc pewne, czy Polak zdecyduje się na pozostanie w Arsenalu.

Krystian Bielik w sezonie 2018/19 grał dla Charlton Athletic. Ze swoją drużyną awansował do Championship, czyli zaplecza Premier League. Zawodnik do zespołu z League One był jedynie wypożyczony, a od 1 lipca wróci do Arsenalu. Na jego pozycji, czyli środkowego obrońcy, jest wielu zawodników, przez których Polakowi bardzo ciężko będzie się przebić. Rywalami Bielika są bowiem tacy gracze jak Sokratis Papastathopoulos, Laurent Koscielny, Shkodran Mustafi czy Konstantinos Mavropanos.

Krystian Bielik na Mistrzostwach Europy do lat 21 rozgrywanych na boiskach Włoch i San Marino zdobył już dwie bramki - po jednej w spotkaniach z Belgią (3:1) i Włochami (1:0). Bardzo szybko stał się filarem reprezentacji, a eksperci zastanawiają się, czy jest już gotowy do gry w pierwszej drużynie narodowej. Sam zainteresowany uważa, że tak, co sam przyznaje w wywiadach, a decyzja należy jedynie do selekcjonera kadry Jerzego Brzęczka. 

W związku z dużą rywalizacją w Arsenalu, a także zainteresowaniem innych ekip, Bielik nie wyklucza przeprowadzki. W udzielonym niedawno wywiadzie przyznał także, że nie jest pewny swojego powrotu do Kanonierów. Zawodnik jest przez portal Transfermarkt wyceniany na 2 miliony euro, ale można się spodziewać, że za Polaka będzie trzeba zapłacić dużo więcej.

Fot.:Giuseppe Maffia/UK Sports/SIPA/SIPA/East News

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.