Kibice Piasta Gliwice

Kibice Piasta Gliwice wydali oświadczenie w sprawie trwającego bojkotu

Piro Shop
Komentarze (3) 2019-01-08

Kibice Piasta przerwali milczenie.

Cały czas trwa protest kibiców Piasta Gliwice. Ciągnie się on od marca minionego roku, kiedy to po derbowym meczu z Górnikiem Zabrze na sympatyków klubu zostały nałożone dotkliwe kary. Zdecydowano się wówczas m.in. na nałożenie kilkudziesięciu zakazów stadionowych, które dotknęły osoby ważne dla gliwickiego środowiska kibicowskiego.

Po długim czasie kibice Piasta Gliwice przerwali milczenie na temat bojkotu, który trwa już niemal rok. Oświadczenie w tej sprawie wydało Stowarzyszenie "Piastoholicy". To w głównej mierze kibice z tej grupy nie przychodzą na mecze swojej drużyny. Mają przy tym wsparcie fanów innych klubów z Polski, którzy są z nimi solidarni. - Już niebawem w odświeżonym składzie osobowym, stowarzyszenie pragnie przedstawić swoje stanowisko w sprawie wydarzeń, do których doszło podczas derbowego meczu z Górnikiem Zabrze oraz ciągle trwającego protestu kibiców. - czytamy m.in. we wspomnianym oświadczeniu. W dalszej części komunikatu kibice zapewniają o tym, że potępiają każdy akt wandalizmu, który kiedykolwiek miał miejsce na stadionie przy Okrzei 20. Wyrażają także żal, że przykre wydarzenia z marca odprowadziły do podziałów w ich środowisku, jak i do rozwiązania współpracy z klubem oraz miastem. Apelują również o cofnięcie nałożonych zakazów stadionowych.

Klub nie komentuje kibicowskiego oświadczenia. Miasto natomiast nie zamierza się do niego oficjalnie ustosunkowywać. Piłeczka jest teraz jednak po ich stronie i dobrze byłoby przynajmniej spotkać się z kibicami Piasta. Póki co czekamy natomiast na obiecane w oświadczeniu stanowisko kibiców w sprawie wydarzeń z marca.

Fot. piastgliwice.eu

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.
No i co 2019-01-11 16:22:26

Czy ten "protest" coś dał? Bo trwa już prawie rok a skutków nie widać...

Bojków-KSG 2019-01-10 20:18:07

Jakie to żałosne...

mp86 2019-01-10 09:05:37

Jaki protest 200 osób nie chodzi na mecze. Na Piaście zawsze były pustki i widać protest gówno daje dlatego piszą coś takiego. To nie jest wielki klub że fanatycy są znaczną częścią trybun. Obrażeni za zakazy gdize mecz został przerwany i skończyło się walkowerem. Rozjebali płot i co dalej ja się pytam ...