Stadion Korony Kielce

Korona Kielce z nowym większościowym udziałowcem

Piro Shop
Komentarze (0) 2018-10-30

Dieter Burdenski już nie jest większościowym udziałowcem kieleckiej Korony.

We wtorek 30 października bieżącego roku kielecka Korona na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłosiła, że zmianie ulega nazwa większościowego udziałowca klubu. Aktualnie brzmi ona „Korona Investment GmbH”, a wcześniej było to „Burdenski Invest GmbH”.

Jest to konsekwencja odkupienia przez Andreasa Hundsdörfera akcji należących wcześniej do Dietera Burdenskiego. Równocześnie powołano nową Radę Nadzorczą, w której składzie znaleźli się akcjonariusze KORONA S.A. tj. Dirk Hundsdörfer, Andreas Hundsdörfer, Mark Hundsdörfer oraz Artur Sobolewski z ramienia miasta Kielce. Z kolei skład Zarządu pozostał bez zmian.

Kibice nie muszą martwić się jednak o wpływ powyższych zmian na funkcjonowanie klubu, szczególnie w kwestii finansów. Sprzedaż akcji miała bowiem w praktyce miejsce wewnątrz jednego podmiotu gospodarczego, ponieważ akcje zakupiła firma należąca do Burdenskiego i Hundsdörfera. Jak zapewnił dodatkowo w Radiu Kielce prezydent tego miasta Wojciech Lubawski, jest deklaracja dalszego finansowania klubu ze strony wspomnianej firmy.   

fot. mosir.kielce.pl

Komentarze
Akceptuję politykę prywatności serwisu.