Waldemar Fornalik

Trener Września w Ekstraklasie wybrany

2018-10-17

Waldemar Fornalik z tytułem Trenera Września w LOTTO Ekstraklasie.

Według oficjalnych informacji ze strony internetowej LOTTO Ekstraklasy najlepszym trenerem poprzedniego miesiąca został wybrany były szkoleniowiec polskiej kadry narodowej, a obecnie trener Piasta Gliwice - Waldemar Fornalik.

To jego druga statuetka w tym sezonie, a trzecia w karierze. Poprzednią zdobył na samym początku, w lipcu. Dobra postawa jego zespołu we wrześniu zaowocowała dorobkiem 7 punktów zdobytych w 4 meczach.

Wysokie miejsce w tabeli i niewielka strata do lidera nie mogły przejść bez echa. Postęp doceniono. Głosowanie było przeprowadzone standardowo wśród trenerów wszystkich klubów grających w LOTTO Ekstraklasie. Oceniali oni na podstawie meczów od 7. do 10. kolejki. Dzięki wywalczonej statuetce Waldemar Fornalik zrównał się w klasyfikacji z Jerzym Brzęczkiem, tj. obecnym selekcjonerem Reprezentacji Polski w Piłce Nożnej, i teraz obaj mogą pochwalić się trzema w karierze tytułami Trenera Miesiąca w Ekstraklasie.  

fot. piast-gliwice.eu

iparts.pl
Zobacz także