kikolski tychy radom

Radomiak sprowadza nowego golkipera

Fot. eastnews
2024-06-26

Współpraca na linii Legia Warszawa-Radomiak Radom jest od pewnego czasu bardzo owocna, a kolejny jej etap będziemy obserwowali w przyszłym sezonie. Następnym zawodnikiem wypożyczonym z ekipy Wojskowych będzie Maciej Kikolski.

Maciej Kikolski to 20-letni bramkarz, który miałby duży problem z dalszym rozwojem w pierwszym składzie Legii. Goncalo Feio ma bowiem do wyboru wielu bramkarzy, którzy przynajmniej w teorii mają zdecydowanie większe umiejętności. Mowa tu o Gabrielu Kobylaku, Dominiku Hładunie oraz Kacprze Tobiaszu. Nic więc dziwnego, że Wojskowi starają się dać szansę na rozwój swojemu zawodnikowi w innym klubie.

Większe szanse na grę Kikolski będzie miał w Radomiu. To właśnie tam na zasadzie wypożyczenia trafił na najbliższy sezon, o czym poinformował na swoich mediach społecznościowych Radomiak. Zawodnik ma za sobą już oficjalną prezentację.

Jak na razie nie wiadomo, z kim o miejsce w składzie będzie rywalizował Kikolski, ponieważ Kobylak wróci po wypożyczeniu do Legii Warszawa, Filip Majchrowicz będzie od nowego sezonu golkiperem Górnika Zabrze, a kontrakt Wiktora Koptasa wkrótce wygasa. Młody golkiper ma więc duże szanse na zostanie “jedynką” na cały sezon.

Dla Kikolskiego to kolejne wypożyczenie w piłkarskiej karierze. 2 sezony temu był podstawowym bramkarzem Pogoni Siedlce na 3 poziomie rozgrywkowym, natomiast w poprzednich rozgrywkach bronił barw GKS-u Tychy na zapleczu Ekstraklasy.

Fot.: Grzegorz Wajda/REPORTER 

iparts.pl
Zobacz także