GymBeam
www.warhouse.pl
petteri forsell

Petteri Forsell wraca do Korony Kielce

Fot. eastnews
2024-03-30

Koronę Kielce czeka walka o utrzymanie w Ekstraklasie, a do tego wymagane są wzmocnienia. Na powrót do swojego byłego klubu zdecydował się Petteri Forsell.

Nono, który był jednym z motorów napędowych Korony w tym sezonie, doznał kontuzji i klub szybko musiał znaleźć dla niego zastępstwo. Nowy zawodnik ma za zadanie pomóc zespołowi Kamila Kuzery w walce o utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Wybór dość niespodziewanie padł na doświadczonego piłkarza, który jest znany z występów na polskich boiskach

Petteri Forsell, bo o nim mowa, to 33-letni Fin z doświadczeniem gry w reprezentacji. Ofensywny pomocnik od stycznia pozostawał bez klubu, po tym jak rozstał się z Interem Turku. Wcześniej reprezentował barwy innych fińskich zespołów, szwedzkiego Orebro i tureckiego Bursasporu, ale polscy kibice najbardziej mogą go kojarzyć z gry dla Stali Mielec, Miedzi Legnica i… Korony Kielce. Dla Forsella będzie to bowiem powrót po ponad 3 latach rozłąki.

Forsell najczęściej występuje na pozycji ofensywnego pomocnika, ale może również grać w ataku. Do ekipy Kamila Kuzery z pewnością wniesie duże zaangażowanie, a także doświadczenie, które może być kluczowe w walce o utrzymanie.

Fot.:Grzegorz Ksel/REPORTER

Zobacz także