GymBeam
www.warhouse.pl
probierz wszolek kadra

Zawodnik dowołany do kadry

Fot. eastnews
2024-03-23

Ze względu na kontuzję Matty’ego Casha Michał Probierz mógł podjąć decyzję o dowołaniu zawodnika, który zajmie jego miejsca. Selekcjoner skorzystał z tej opcji i postawił na grającego w Legii Warszawa Pawła Wszołka.

Kontuzja Matty’ego Casha oraz uraz Przemysława Frankowskiego, których nabawili się w barażowym starciu z Estonią, mocno pokrzyżowały plany Michała Probierza. Choć zawodnik Lens może być gotowy do gry w kluczowym starciu z Walią, to istniejące ryzyko braku nominalnego wahadłowego wciąż pozostaje zbyt duże. W związku z tym selekcjoner zdecydował się skorzystać z opcji dowołania dodatkowego piłkarza w miejsce opuszczającego kadrę Casha.

Zaproszenie na zgrupowanie otrzymał Paweł Wszołek z Legii Warszawa. Powołanie to jest tym bardziej sensacyjne, że zawodnik nie znajduje się obecnie w najlepszej dyspozycji.

PZPN poinformował też, że zgrupowanie opuścił Dominik Marczuk, który będzie się przygotował z kadrą u-21 do meczu eliminacji Mistrzostw Europy z Bułgarią. Zawodnik będzie więc musiał poczekać na swoją szansę w seniorskiej reprezentację.

Fot.: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zobacz także