pedro henrique radomiak

Gwiazda Radomiaka odchodzi do Chin

Fot. eastnews
2024-02-06

Radomiak zaakceptował ofertę za swojego zawodnika, a ten dogadał się z nowym klubem i wkrótce opuści zespół. Pedro Henrique, bo o nim mowa, związał się z Wuhan Three Towns dwuletnim kontraktem.

Pedro Henrique trafił do Radomiaka latem ubiegłego roku i z marszu stał się najważniejszym piłkarzem swojego nowego zespołu. Rosły napastnik miał bardzo duży impakt na grę i brał bezpośredni udział (bramka lub asysta) przy 50% bramek ekipy Macieja Kędziorka. Poprzednią rundę zakończył z 19 występami, w których strzelił 8 bramek i zanotował 4 asysty.

Brazylijczyk umiejętnościami wyrastał ponad klub z Radomia i było pewne, że wkrótce będzie chciał zmienić klub. Tak też się stało, gdy Radomiak otrzymał ofertę z Chin. Nowym klubem 27-latka będzie Wuhan Three Towns.

Radomiak na napastniku zrobił świetny biznes. Po pół roku sprowadzonego za darmo z ligi portugalskiej piłkarza sprzedał za 700 tysięcy euro. Klub pobił tym samym własny rekord zarobku z pojedynczego transferu. Do tej pory najdrożej sprzedał Karola Angielskiego w sezonie 2022/2023.

Fot.: PIOTR DZIURMAN/REPORTER 

Zobacz także