euro wartość radomiak

Piłkarz z najwyższą wartością w historii Ekstraklasy w Radomiaku!

Fot. eastnews
2024-01-31

Takiego transferu mało kto się spodziewał. Radomiak Radom wypożyczył 16-latka, który kreowany jest na przyszłą gwiazdę futbolu. Mimo młodego wieku Luka Vusković wyceniany jest na 7 milionów euro!

Jakub Moder i Kacper Kozłowski to najdroższe transfery wychodzące w historii Ekstraklasy. Zawodnicy Ci odchodzili na zachód za 11 milionów euro. Do naszej ligi zawodnicy sprowadzani są za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Rekordzistą do tej pory był Ali Gholizadeh, który zakupiony został za 1,8 miliona euro. Taka sama była też jego rynkowa wartość w momencie transferu.

Blisko 4-krotnie większą wartość w momencia trafienia do naszej ligi ma natomiast nowy nabytek Radomiaka. Luka Vuskovic, bo o nim mowa, to 16-letni obrońca Hajduka Split. Został on kupiony przez Tottenham Hotspur i od razu wypożyczony właśnie do polskiego zespołu, gdzie ma się ogrywać.

Choć obecna rynkowa wartość Chorwata to 7 milionów euro (co jest rekordem Ekstraklasy), Anglicy musieli zapłacić za niego aż dwa razy tyle. Vusković jest niezwykle utalentowanym stoperem i w przyszłości ma stać się topowym zawodnikiem na świecie.

Fot.: PIOTR JEDZURA/REPORTER 

Zobacz także