Radomiak straci swojego zawodnika

Radomiak straci swojego zawodnika

Fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER
2024-01-11

Kibice Radomiaka muszą się pogodzić ze stratą swojego najlepszego strzelca. Fani zaledwie przez kilka miesięcy mogli cieszyć swoje oczy grą Pedro Henrique. Zawodnik wypromował się w klubie z Ekstraklasy i zimą go opuści. Dla 10. drużyny w tabeli polskiej ligi będzie to okazja na duży zarobek.

Radomiak konsekwentnie stawia na graczy z Ameryki Południowej oraz krajów południowej Europy. Uzupełnienie kadry stanowią gracze z Polski, taka konstrukcja pozwala aktualnie na zajęcie 10. miejsca w Ekstraklasie. Jednak jeden transfer był szczególnie trafiony przez włodarzy klubu z Radomia. Tym graczem jest Pedro Henrique. Brazylijski napastnik trafił do Polski z portugalskiego Farense.

Przyjście Brazylijczyka okazało się strzałem w dziesiątkę dla Radomiaka. Gracz, który trafił do klubu z drugiej ligi portugalskiej, już od pierwszych meczów wyróżniał się w Ekstraklasie. Zaprezentował się na tyle dobrze, że jeszcze w sierpniu chciał go przejąć Raków Częstochowa. Gracz pozostał w Radomiu i jesienią strzelił 8 bramek i zaliczył 4 asysty. 

Temat ewentualnego transferu gracza powrócił kilkanaście dni temu. Ponownie zawodnikiem zainteresował się Raków. Według informacji Szymona Janczyka z portalu „Weszło” odejście Brazylijczyka z Radomiaka jest przesądzone. Na sprzedaży zawodnika klub ma zarobić około 1,5 mln €. Transfer jest konieczny, ponieważ Radomiak potrzebuje wpływów do klubowej kasy. A gdzie trafi Henrique? Najprawdopodobniej nie będzie to Raków, zawodnik może kontynuować swoją karierę na Bliskim Wschodzie lub w Chinach.

Zobacz także