GymBeam
Legia rozstaje się z doświadczonym piłkarzem

Legia rozstaje się z doświadczonym piłkarzem

Fot. @wielechowski_sebastian/AGENCJA SE/East News
2024-01-04

Zima w Warszawie to czas wietrzenia kadry. Dyrektor sportowy Legii postanowił pozbyć się graczy, którzy nie widnieją w planach Kosty Runjaicia. Dzisiaj wicemistrzowie Polski ogłosili, że kolejny zawodnik opuści drużynę z Łazienkowskiej.

W składzie warszawskiej drużyny znajduje się kilku zawodników, którzy nie mają większych szans na to, żeby przebić się do podstawowej jedenastki drużyny prowadzonej przez Kostę Runjaicia. Zima to czas, w którym władze klubu chcą się pozbyć właśnie tych piłkarzy. W klubie nie ma już Patryka Sokołowskiego, umowę z drużyną rozwiązał Lindsay Rose. 

Władze klubu chcą też sprzedać Makanę Baku. Na tym jednak nie koniec porządków w drużynie wicemistrza kraju. Trudno się spodziewać, żeby do podstawowego składu przebił się Igor Kharatin, lecz trudno będzie znaleźć chętnego na wykupienie tego piłkarza z Legii. Kolejnym zawodnikiem, który odejdzie z Legii jest Robert Pich, dzisiaj oficjalnie pojawiła się informacja o rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron.

Słowacki piłkarz trafił do Warszawy latem 2022 roku. Początkowo Kosta Runjaić stawiał na tego zawodnika, lecz wraz z upływem czasu jego rola w drużynie malała. W końcówce sezonu 2022/2023 piłkarz sporadycznie pojawiał się na murawie. Przed bieżącymi rozgrywkami Słowak został przesunięty do drugiej drużyny stołecznego klubu. W trzecioligowej drużynie zawodnik rozegrał 12 spotkań, strzelił 5 bramek i zaliczył 3 asysty. Na razie nie wiadomo, czy 35-letni pomocnik będzie kontynuował karierę.

Zobacz także