GymBeam
Legia pożegna się z transferowym niewypałem?

Legia pożegna się z transferowym niewypałem?

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2024-01-03

Makana Baku to piłkarz, który miał być jednym z liderów warszawskiej Legii. Zawodnik, który w przeszłości świetnie spisywał się w barwach Warty Poznań, okazał się jednak transferowym niewypałem. Być może swoją karierę będzie kontynuował w innym klubie z Ekstraklasy.

Niemiecki skrzydłowy jak na razie nie może się odnaleźć w drużynie z Łazienkowskiej. Piłkarz trafił do Warszawy w lipcu 2022 roku z tureckiego Goztepe. Miał być gwiazdą odradzającej się Legii. Jednak w pierwszym sezonie w barwach stołecznego klubu rozegrał 27 meczów i zaliczył jedną asystę. W aktualnych rozgrywkach wcale nie jest lepiej. W 13 występach raz pokonał bramkarza rywali i do tego zaliczył kluczowe podanie w starciu eliminacji Ligi Konferencji przeciwko Austrii Wiedeń.

Wygląda na to, że piłkarz nie widnieje w planach Kosty Runjaicia. Warszawianie ściągnęli już zresztą piłkarza na jego pozycję. 26-letni Japończyk Ryoya Morishita może występować zamiast piłkarza z Niemiec. Więcej na temat przyszłości Baku zdradził świetnie zorientowany w realiach klubu z Warszawy Paweł Gołaszewski. Według informacji dziennikarza można się spodziewać odejścia byłego piłkarza Warty Poznań z klubu.

Zdaniem reportera „Piłki Nożnej” i „Prawdy Futbolu” zawodnik po prostu nie pasuje do ustawienia stosowanego przez Kostę Runjaicia. Stąd mała liczba bramek i asyst na jego koncie. Gołaszewski dodał, że piłkarzem interesują się inne kluby z Ekstraklasy, niewykluczone więc, że Niemiec będzie kontynuował swoją karierę w Polsce. 

Zobacz także