wisła cracovia spadek

Wisła Płock spada z ligi

Fot. eastnews
2023-05-27

Sensacji nie było - Wisła Płock była w ostatnim meczu tego sezonu Ekstraklasy zdecydowanie gorsza od Cracovii, czego konsekwencją jest spadek z ligi.

Przed ostatnią kolejką Ekstraklasy bezpośrednio zaangażowane w walkę o utrzymanie były 4 zespoły. Najgorszą sytuację miała właśnie Wisła Płock, która musiała wygrać i liczyć na korzystny wynik w chociaż jednym z 3 spotkań - Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław, Stali Mielec z Wartą Poznań oraz Widzewa Łódź z Koroną Kielce.

Wisła nie wypełniła jednak nawet podstawowego planu, czyli zwycięstwa w wyjazdowym starciu z Cracovią. Nafciarze byli o co najmniej jedną klasę gorsi od rywali, czego najlepszymi dowodami były statystyki oraz końcowy wynik. Podopieczni Marka Saganowskiego oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę Lukasa Hrosso, tracąc w tym czasie 3 gole (trafienia zaliczyli Karol Knap, Virgil Ghita oraz Patryk Makuch).

Wisła Płock spada tym samym z ligi po 7 latach gry w elicie. W tym roku jej los podzieliły Lechia Gdańsk oraz Miedź Legnica.

Fot.: Artur Barbarowski/East News 

Zobacz także