Piast Gliwice Górnik Zabrze relacja

Piast lepszy w derbach

2023-03-31

Piast Gliwice ma już chyba problemy za sobą. Gliwiczanie dzisiaj potwierdzili dobrą formę na wiosnę i pokonali Górnika. Wygrana w derbach zadecydowała o tym, że podopieczni Aleksandara Vukovicia są już w górnej części tabeli. Za to Górnik może lada chwila wylądować w strefie spadkowej.

Spotkanie było bardzo ważne dla obu drużyn. Zarówno Piast, jak i Górnik muszą walczyć o ligowy byt, w lepszej sytuacji byli jednak gliwiczanie. Zabrzanie liczyli na to, że w pierwszym meczu pod wodzą Jana Urbana uda się wygrać i oddalić od siebie widmo spadku do 1. Ligi.

Jednak od pierwszej minuty to gracze z Gliwic byli bardziej aktywni. Już w 4. minucie groźnie uderzał Michał Chrapek, lecz jego uderzenie obronił Daniel Bielica. Kilka chwil później golkiper gości nie miał już szans przy uderzeniu Tomasiewicza. Pomocnik Piasta w 11. minucie przejął piłkę w polu karnym i z kilku metrów trafił do siatki

Gliwiczanie po objęciu prowadzenia nie odpuszczali. Przewagę nad drużyną gości mógł powiększyć Kamil Wilczek, ale w dobrej sytuacji trafił w golkipera gości. Górnik w pierwszej połowie miał duże problemy z zagrożeniem gospodarzom. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy.

Na początku drugiej części trener Jan Urban dokonał trzech zmian, na murawie pojawili się Wojtuszek, Włodarczyk i Dadok. Mieli oni odmienić obraz gry, lecz przy dobrze zorganizowanych graczach Piasta gościom trudno było zagrozić bramce Placha. Gospodarze kontrolowali przebieg meczu i na niewiele pozwalali Górnikom. Dzięki temu wygrali 1:0 i są już na 8. miejscu w tabeli.