Wisła Płock sprzedaje kolejnego piłkarza

Wisła Płock sprzedaje kolejnego piłkarza

Fot. Piotr Matusewicz/East News
2023-02-03

Trwa exodus piłkarzy z Wisły Płock. Nafciarze po udanej rundzie jesiennej mogli mieć nadzieję na walkę o czołowe pozycje w lidze. Jednak porażka z Lechią i odejście kluczowych piłkarzy może skutecznie wyhamować ambicje kibiców.

Jesienią Wisła Płock długo była liderem. Dopiero w końcówce pierwszej rundy Nafciarze zaczęli tracić punkty i osuwać się w tabeli. Nadal jednak Wisła mogła liczyć na to, że wiosną dołączy do walki o miejsce w europejskich pucharach. Początek rundy jednak chyba nakazuje zmianę tych planów.

Pierwszym ciosem dla wiślaków była porażka na wyjeździe z Lechią. W pierwszym składzie na to spotkanie zabrakło Davo – najlepszego strzelca drużyny. Jak się okazało kilka dni później Hiszpan odszedł do belgijskiego Eupen. Jednak to nie ostatnie osłabienie klubu z Płocka. Jak informuje portal „weszlo.com” z Wisły lada dzień odejdzie Anton Krywociuk. Piłkarz miał otrzymać ofertę z Korei Południowej a dokładnie to z Daejeon Hana Citizen FC. Płocczanie są gotowi sprzedać zawodnika, mają za niego otrzymać około 500 tys. €. 

24-letni Azer w tym sezonie Ekstraklasy rozegrał 9 spotkań. Na początku sezonu zmagał się z kontuzją kolana, co przełożyło się na małą liczbę występów. Ogólnie w barwach Wisły wystąpić 25 razy. Płocczanie są gotowi sprzedać gracza, szczególnie że mają znajdować się w trudnej sytuacji finansowej. O tym, że w Płocku brakuje pieniędzy informował w jednym ze swoich programów Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl”. 

Zobacz także