GymBeam
Fernando Santos zaprezentowany! Celem awans na Euro 2024

Fernando Santos zaprezentowany! Celem awans na Euro 2024

Fot. Natacha Pisarenko/Associated Press/East News
2023-01-24

Dzisiaj już w pełni oficjalnie można powiedzieć, że Fernando Santos jest trenerem reprezentacji Polski. Szkoleniowiec został zaprezentowany podczas oficjalnej konferencji prasowej. Nowy selekcjoner po raz pierwszy wypowiedział się na temat swojej pracy nad Wisłą.

Konferencja na Stadionie Narodowym rozpoczęła się od wypowiedzi Cezarego Kuleszy. Prezes PZPN-u potwierdził, że federacja szukała szkoleniowca z dużym doświadczeniem w prowadzeniu reprezentacji. Wybór padł na Fernando Santosa. Cezary Kulesza zaliczył małą wpadkę, ponieważ pomylił imię, trenera mówiąc o nim Filipe. Sternik polskiej piłki przyznał, że trener będzie na co dzień mieszkał w Polsce. Portugalczyk ma też pomagać w programie szkolenia młodzieży.

Następnie na scenę wkroczył Fernando Santos. Sam szkoleniowiec wypowiadał się po portugalsku. Podziękował za zaufanie i możliwość prowadzenia reprezentacji Polski. Trener uderzył w trochę bardziej patetyczny ton i stwierdził, że od dzisiaj jest Polakiem i zrobi wszystko, żeby zapewnić jak najwięcej radości. 

Trener reprezentacji Polski przyznał, że podczas swojej pracy prowadził wielkich zawodników. Dla niego najważniejsze jest to, żeby wszyscy gracze potrafili stworzyć drużynę. Santos przyznał też, że chciałby stworzyć fundament drużyny, którym będzie dobra gra w defensywie. Jeśli to uda się osiągnąć, to wtedy możliwe będzie strzelanie bramek. 

Cezary Kulesza zdradził też, jakie były kryteria wyboru. Sternik PZPN-u przyznał, że najważniejszym kryterium było doświadczenie szkoleniowca i przed Santosem jako pierwszy cel stawia awans do Euro 2024. Kulesza dodał też, że trener chce udoskonalić system szkolenia młodzieży w Polsce.