Benjamin Mendy oczyszczony z części zarzutów

Benjamin Mendy oczyszczony z części zarzutów

Fot. LINDSEY PARNABY/AFP/East News
2023-01-13

Zatrzymanie Benjamina Mendy’ego to sprawa, która była bardzo głośna na początku sezonu 2021/2022 w Anglii. Francuski piłkarz został oskarżony o dokonanie 7 gwałtów, Manchester City automatycznie zawiesił zawodnika. Dzisiaj zawodnik usłyszał wyroki w 5 sprawach, nadal ciążą nad nią jeszcze 2 zarzuty.

Piłkarz Manchesteru City wywołał olbrzymie oburzenie opinii publicznej. Zawodnik miał regularnie organizować imprezy w swojej posiadłości i podczas nich miało dochodzić do wielu przestępstw seksualnych. Do niektórych z nich miał się dopuszczać właśnie Mendy. Zawodnik został zatrzymany w sierpniu 2021 przez policje w związku z zarzutami o dokonywanie gwałtów i napaści seksualnych. Zawodnik The Citizens spędził pół roku w areszcie, który opuścił w styczniu 2022. 

Dzisiaj brytyjskie media poinformowały, że zawodnik został uniewinniony z części zarzutów. Sąd uznał, że Mendy nie dopuścił się zgwałcenia czterech kobiet i napaści seksualnej w swojej posiadłości w Cheshire. Piłkarz jednak nie może czuć się w pełni wolny, ponieważ nadal ciążą na nim zarzuty gwałtu i usiłowania wykonania go z października 2018 oraz 2020. Zawodnik nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów, wyrok sądu w tej sprawie ma nastąpić w czerwcu tego roku.

Mendy jest aktualnie zawieszony przez Manchester City. Klub po ogłoszeniu wyroku wydał oświadczenie, w którym poinformował, że przyjął do wiadomości dzisiejsze rozstrzygnięcie Chester Crown Court. Aktualni mistrzowie Anglii nie zamierzają jednak wydawać komentarzy w tej sprawie. Mendy jest związany z The Citizens do końca czerwca 2023. 

Zobacz także