Fornalik zwolniony z Piasta!

Fornalik zwolniony z Piasta!

Fot. Artur Barbarowski/East News
2022-10-27

Potężne tąpnięcie w Gliwicach. Po 5 latach z klubu odchodzi szkoleniowiec, który tworzył największe sukcesy drużyny w ostatnich latach. Słabe wyniki sprawiły, że Waldemar Fornalik nie jest już szkoleniowcem Piasta.

Niewątpliwie, kończy się jakaś epoka w Gliwicach. Waldemar Fornalik, który objął drużynę we wrześniu 2017. roku, został zwolniony z klubu. Wpływ na to miała słaba postawa drużyny. Po obiecującej wiośnie 2022 Piast liczył na to, że będzie w czołówce ligi w aktualnych rozgrywkach. Szczególnie że kadra drużyny nie została osłabiona, udało się m.in. zatrzymać Damiana Kądziora. Niestety dla sympatyków klubu z Gliwic, rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Piast zajmuje dopiero 15. miejsce w tabeli, ma 12 oczek na koncie, czyli tyle samo ile ma Korona Kielce, która znajduje się na pozycji spadkowej. 

Fornalik nie będzie miał więc okazji do tego, żeby wyprowadzić drużynę z kryzysu. Szkoleniowiec jest twórcą największego sukcesu w historii klubu, czyli mistrzostwa Polski w sezonie 2018/2019. Ponadto drużyna pod wodzą byłego selekcjonera zajęła 3. miejsce w rozgrywkach 2019/2020. Oprócz pierwszego sezonu Fornalika w Piaście, kiedy to klub walczył o utrzymanie, ani razu drużyna nie zajęła miejsca niższego niż 6. 

Fornalik nie będzie mógł więc poprowadzić drużyny w kolejnych spotkaniach Ekstraklasy. Znane już jest nazwisko jego zastępcy, jest nim Aleksandar Vuković. Były szkoleniowiec Legii, zmierzy się z zadaniem wyprowadzenia Piasta z dolnych rejonów tabeli. Klub z Gliwic jest też jeszcze w walce o Puchar Polski, w 1/8 tych rozgrywek zmierzy się z Górnikiem Łęczna.

Zobacz także