GymBeam
www.warhouse.pl
Brzęczek na wylocie z Wisły?

Brzęczek na wylocie z Wisły?

Fot. Artur Barbarowski/East News
2022-10-01

Już chyba nic nie jest w stanie uratować Jerzego Brzęczka. Prowadzona przez niego Wisła Kraków nie wygrała od połowy sierpnia, wczoraj ponownie się skompromitowała. W klubie mają trwać rozmowy dotyczące przyszłości byłego selekcjonera, media już podają, kto może go zastąpić.

Kibice Wisły przyzwyczajeni do sukcesów klubu mają duży problem z tym, żeby zrozumieć, co dzieje się z ich klubem w ostatnich miesiącach. Już sam spadek z Ekstraklasy był gorzką pigułką do przełknięcia, jednak to, co się dzieje teraz jest jeszcze gorsze. Każdy, kto oczekiwał, że Biała Gwiazda zdominuje rozgrywki 1. Ligi musi teraz przecierać oczy ze zdumienia widząc, co się dzieje z Wisłą. Krakowianie ostatni mecz wygrali 20 sierpnia, od tego czasu zdobyli 1 punkt na 15 możliwych!

Ten bilans hańby najprawdopodobniej sprawi, że z pracą pożegna się Jerzy Brzęczek. Gwoździem do trumny ma być wczorajsza kompromitacja w Chojnicach, gdzie Wisła przegrała z Chojniczanką 0:1. Wydaje się, że po tej porażce już nic nie uchroni trenera, zresztą on sam po meczu przyznał, że muszą w klubie poważnie porozmawiać.

Wygląda na to, że efektem rozmów, które się toczą w klubie będzie właśnie zwolnienie Brzęczka. Ruszyły już spekulacje na temat tego, kto zastąpi selekcjonera. Według dobrze poinformowanego w realiach polskiej piłki Janekxa89 byłego selekcjonera w Krakowie ma zastąpić Dariusz Banasik. Były trener Radomiaka jest bez pracy od końcówki kwietnia, kiedy to w kontrowersyjnych okolicznościach został zwolniony z klubu.

Zobacz także