Vuković szybko wróci do Ekstraklasy?

Vuković szybko wróci do Ekstraklasy?

Fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
2022-09-01

Serbski szkoleniowiec jest bez pracy od zakończenia sezonu. W Legii zastąpił go Kosta Runjaić a popularny Vuko pozostał na bezrobociu. Ten stan rzeczy może się jednak szybko zmienić, ponieważ zwolniło się miejsce w Lechii Gdańsk.

Bardzo możliwe, że Vuko wróci do pracy w Ekstraklasie. Wczoraj Lechia zwolniła Tomasza Kaczmarka. Na razie drużynę ma prowadzić asystent. Jednak jak podaje portal „weszlo”, Vuković jest brany pod uwagę przez władze klubu z Trójmiasta, ma wyciągnąć drużynę z kryzysu. Jeśli to się okaże prawdą, to dla Serba będzie pierwsza praca trenerska poza Warszawą.

W ostatnich latach trudno znaleźć osobę bardziej związaną z Legią niż Aleksandar Vuković. Serb najpierw święcił triumfy jako piłkarz, później przez lata był w sztabie szkoleniowym. Zdobył nawet mistrzostwo Polski na ławce trenerskiej klubu z Łazienkowskiej. Jednak po niepowodzeniach w europejskich pucharach został zwolniony. Pod koniec 2021 roku Vuko wrócił do Legii i podjął się próby ratowania klubu przed spadkiem. To mu się udało, warszawianie ostatecznie zajęli 10. lokatę. To jednak nie sprawiło, że Serb utrzymał posadę na dłużej.

Jeśli te doniesienia okażą się prawdą, to Serba może czekać zadanie trudniejsze niż w Legii. Gdańszczanie zamykają tabelę Ekstraklasy, dodatkowo klub jest w trakcie zmian właścicielskich. To sprawia, że w trakcie okienka transferowego drużyna nie została odpowiednio wzmocniona. Okienko zamyka się dzisiaj, najprawdopodobniej nowy trener będzie musiał radzić sobie z taką samą kadrą jak Tomasz Kaczmarek. 

Zobacz także