Puchacz blisko powrotu do Polski

Puchacz blisko powrotu do Polski

Fot. Mateusz Birecki/REPORTER
2022-08-31

Kariera Tymoteusza Puchacza za chwilę może zatoczyć koło. Zaledwie po roku od opuszczenia kraju i próby podbicia Bundesligi, lewy obrońca reprezentacji Polski ma wrócić do punktu wyjścia. Według mediów do finalizacji transakcji zostały tylko formalności.

Europejska piłka dość szybko zweryfikowała Tymoteusza Puchacza. Polak kompletnie sobie nie poradził w Berlinie. Pomimo że Union zapłacił za niego aż 2,5 mln € to piłkarz nie zadebiutował w Bundeslidze. Lewy obrońca otrzymał tylko szanse w rozgrywkach europejskich. Po pół roku został wypożyczony do tureckiego Trabzonsporu, z którym zdobył mistrzostwo Turcji. Ten klub nie zdecydował się jednak na to, żeby wykupić reprezentanta Polski.

Puchacz wrócił do Unionu, jednak w stolicy Niemiec nie ma szans na grę. Mówiło się o tym, że może trafić do Sparty Praga. Ten temat jednak dość szybko upadł. Wczoraj pojawiła się informacja o tym, że Puchacz jest w kręgu zainteresować włoskiej Monzy. Ta transakcja również nie dojedzie do skutku. To jednak nie oznacza, że gracz zostanie w Berlinie. Bardzo blisko jest do sfinalizowania wypożyczenia zawodnika do Lecha Poznań – tak informuje portal „meczyki.pl”.

Do dogadania tego transferu mają zostać tylko szczegóły. Reprezentant Polski ma zostać wypożyczony na pół roku. W umowie ma być też zapisana klauzula minut, którą Polak ma wypełnić w swoim macierzystym klubie. Ma to być sytuacja win-win, piłkarz otrzymuje czas na boisku niezbędny do przygotowania się do Mundialu a Lech zwiększa swoje pole manewru do gry na trzech frontach.

Zobacz także