Hiszpan wraca do Piasta

Hiszpan wraca do Piasta

Fot. Michal Dubiel/REPORTER
2022-08-01

Piast Gliwice na razie wygląda bardzo słabo. Podopieczni Waldemara Fornalika nie mają jeszcze punktów na swoim koncie. Muszą więc coś zrobić, po to, żeby nie szybko dźwignąć się z dołu tabeli. Tym rozwiązaniem może być powrót gracza, który wcześniej święcił triumfy z klubem.

Tym zawodnikiem ma być Jorge Felix. To Hiszpan, który był członkiem drużyny w sezonie 2018/2019. To wtedy Piast odniósł swój najwyższy sukces w historii. Drużyna prowadzona przez Waldemara Fornalika zdobyła wtedy mistrzostwo Polski a duży udział w tym miał właśnie Jorge Felix. W 34 meczach strzelił 6 bramek i miał 4 asysty.

Rok później grał jeszcze lepiej, Felix strzelił aż 16 bramek został wicekrólem strzelców i odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza Ekstraklasy. Po sezonie 2019/2020 wygasła jego umowa z Piastem i na zasadzie wolnego transferu odszedł do tureckiego Sivassporu. Tam nie był już taką gwiazdą jak w Polsce, jednak udało mu się zdobyć Puchar Turcji. Co prawda w spotkaniu finałowym nie zagrał, lecz wcześniej wystąpił kilka razy. Podsumowując grę Felixa dla Sivassporu, 40 razy pojawił się murawie, strzelił 6 bramek.

Teraz Felix będzie kontynuował swoją karierę w Gliwicach. Piłkarz ma 30 lat na koncie i wydaje się, że nadal może dużo dać klubowi ze Śląska. Informację o potencjalnym transferze Hiszpana przekazał Szymon Janczyk z portalu „Weszlo”. MVP Ekstraklasy z sezonu 2019/2020 zakończył swoją umowę z Sivassporem. To oznacza, że na zasadzie wolnego transferu trafi do Gliwic. Zawodnik ma przechodzić testy medyczne i jak nic niespodziewanego się nie stanie, to podpisze umowę z Piastem.    

Zobacz także