Teodorczyk Łukasz Radomiak Udinese

Teodorczyk opcją dla Radomiaka?

Fot. eastnews
2022-07-14

Łukasz Teodorczyk może wrócić do Ekstraklasy! Informację o jego możliwym zatrudnieniu w Radomiaku, który rozpaczliwie poszukuje napastnika, przekazał portal Weszlo. 31-latek szuka zespołu, w którym mógłby się odbudować po wielu zagranicznych wojażach.

Radomiak Radom ma bardzo trudne zadanie do wykonania. Ofensywa tego klubu była w poprzednim sezonie w dużej mierze zależna od goli Karola Angielskiego, który strzelił 18 z 42 bramek zdobytych przez podopiecznych najpierw Dariusza Banasika, a obecnie Mariusza Lewandowskiego. Były reprezentant naszego kraju nie będzie miał jednak komfortowej sytuacji przed startem Ekstraklasy, który planowany jest na najbliższy weekend. Najlepszy snajper został sprzedany do tureckiego Sivassporu, a jego następcy w klubie wciąż nie widać. Do drużyny trafił wprawdzie Lisandro Semedo, jednak Portugalczyk w ofensywie najczęściej atakuje z bocznych sektorów boiska. Radomiak aktywnie przeczesywał więc rynek transferowy, ale zwracał przy tym uwagę również na oferty wolnych zawodników, które spływały do klubu. W ten sposób według portalu Weszlo miał zareklamować się Łukasz Teoodorczyk

Sprowadzenie byłego napastnika LR Vicenza mogłoby stać się dobrym rozwiązaniem dla obu stron. Radomiak miałby wreszcie solidnego napastnika, który potrafi grać jako grot formacji ofensywnej, natomiast 31-letni snajper mógłby odbudować swoją formę po bardzo nieudanych latach w zagranicznych ligach. W ubiegłym roku na zapleczu Serie A rozegrał on zaledwie 14 spotkań, w których zanotował tylko jedno trafienie. Sezon wcześniej nie był w stanie wywalczyć sobie miejsca w barwach Charleroi i jako zmiennik w 15 spotkaniach nie strzelił nawet jednego gola. Rozgrywki 2019/2020 spędził natomiast w Udinese, gdzie również jako zmiennik w 14 występach tylko raz wpisał się na listę strzelców.

Radomiak może więc mieć wątpliwości co do formy, w jakiej Teodorczyk miałby trafić do klubu. Czas zaczyna jednak naglić - swój pierwszy mecz w Ekstraklasie ekipa z Radomia rozegra już w niedzielę.

Fot.:R4924_italyphotopress/IPP/REPORTER/East News

Zobacz także