Raków blisko porozumienia ze swoją gwiazdą

Raków blisko porozumienia ze swoją gwiazdą

Fot. Artur Szczepanski/REPORTER
2022-07-10

Częstochowianie zbroją się na sezon 2022/2023. Władze Rakowa nie tylko znaleźli nowych graczy do drużyny, lecz także zadbali o to, żeby największe gwiazdy zostały na dłużej. Umowę podpisał już Vladan Kovacević, blisko pozostania jest także najlepszy piłkarz Ekstraklasy z poprzedniego sezonu.

Ostatnie lata są bardzo udane dla Rakowa. Klub z Częstochowy dwukrotnie zdobył Puchar Polski, do tego dołożył też 2 srebrne medale Ekstraklasy. Wczoraj częstochowianie ponownie zdobyli Superpuchar Polski. Klub zarządzany przez Michała Świerczewskiego, właściciela firmy x-kom, przeżywa najlepszy okres w swojej historii. A to nie byłoby możliwe, gdyby nie przemyślana polityka transferowa. 

Raków systematycznie ściąga nowych piłkarzy do drużyny. Tylko podczas tego okienka do drużyny wicemistrzów Polski trafili Fabian Piasecki i Stratos Svarnas. Po zakończeniu poprzedniego sezonu dużo mówiło się też o tym, że z drużyny odejdą 2 największe gwiazdy, czyli Vladan Kovacević i Ivi Lopez. Władze klubu jednak mocno się wysiliły, żeby do tych osłabień nie doszło. Kilka dni temu klub z Częstochowy ogłosił, że bośniacki golkiper przedłużył umowę do końca czerwca 2026.

Teraz Raków jest blisko porozumienia z Ivim Lopezem. Jak informuje Maciej Wąsowski z portalu „weszlo.com” w ostatnich dniach w Częstochowie byli agenci piłkarza i blisko jest osiągnięcia porozumienia. Zawodnik dobrze się czuje w Rakowie i to ma być główny powód do tego, że Hiszpan przedłuży kontrakt. Zanosi się więc na to, że największa gwiazda klubu odrzuci oferty, które otrzymał w ostatnich tygodniach i dalej będzie grał w Polsce. 

Zobacz także