Media: wiadomo co z Ronaldo w Manchesterze United

Media: wiadomo co z Ronaldo w Manchesterze United

Fot. AP/Associated Press/East News
2022-07-07

Trudno znaleźć chwilę spokoju w Manchestrze United. Gdy wydawało się, że w klubie będzie trochę spokojniej po zatrudnieniu Erika ten Haga, wybuchła sprawa z odejściem Cristiano Ronaldo. Według mediów klub podjął już decyzję w sprawie portugalskiego piłkarza.

Powrót Ronaldo do Manchesteru był przyjęty z ogromnym entuzjazmem przez kibiców z czerwonej części tego miasta. Portugalczyk wracał w chwale i miał przywrócić klub na czołowe miejsca w Anglii. Na papierze ta wizja wyglądała bardzo ciekawie, jednak rzeczywistość okazała się zdecydowania gorsza. Klub z Ronaldo w składzie radził sobie zdecydowanie poniżej oczekiwań, ostatecznie zakończył sezon na 6 miejscu w tabeli, szybko odpadł też z Ligi Mistrzów i Pucharze Anglii.

Wynik został przyjęty z ogromnym rozczarowaniem. Co prawda Portugalczyk strzelił 24 bramki w 38 meczach, jednak często mówiło się, że ma negatywny wpływ na resztę drużyny. Możliwe, że za niedługo kibice Manchesteru będą mogli się przekonać, czy tak rzeczywiście jest, ponieważ piłkarz chce odejść z klubu. Ronaldo miał już złożyć do klubu oficjalną prośbę o transfer, ponieważ nie chce grać w drużynie, która nie występuje w Lidze Mistrzów.

Według angielskich gazet, w tym „The Sun” klub już podjął decyzję co z tym zrobić. Początkowe władze United nie chciały oddawać Ronaldo, zresztą Erik ten Hag również wypowiadał się, że chce, aby piłkarz grał w jego drużynie. Jednak w obliczu tego, że zawodnik wyraził głośno chęć odejścia z drużyny, Manchester nie zamierza na siłę go trzymać. Władze United miały dość do wniosku, że z niewolnika nie ma pracownika, więc należy się spodziewać, że za niedługo Ronaldo opuści Old Trafford.

Zobacz także