Nowa umowa Fabiańskiego

Nowa umowa Fabiańskiego

Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/East News
2022-07-06

Wyjaśniła się przyszłość Łukasza Fabiańskiego. Nie było do końca jasne, gdzie będzie występował polski bramkarz. Dzisiaj jego klub poinformował o przyszłości byłego reprezentanta kraju. 

Łukasz Fabiański, mimo 37 lat na karku, nie zamierza kończyć swojej kariery piłkarskiej. Zawodnik pożegnał się z reprezentacją Polski, po to, żeby skupić się na występach w klubie. Od kilku lat jest mocnym punktem West Hamu i właśnie z tym klubem wiązał swoją przyszłość. Jednak kontrakt piłkarza wygasał z końcem sezonu i nie było do końca wiadomo, co dalej z Polakiem.

Niepokojąca była też informacja, że klub postanowił wykupić Alphonse Areolę za ponad 9 mln € z PSG. Francuz był w poprzednim sezonie rezerwowym w West Hamie. Teraz pojawiły się spekulacje, że wykupienie golkipera może oznaczać, że Polak pójdzie w odstawkę.

Jednak dzisiaj klub z Londynu poinformował, że przedłużył kontrakt z Fabiańskim. Mowa umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2022/2023 z opcją przedłużenie o kolejny rok. Jeśli więc polski bramkarz wypełni umowę do końca, to będzie oznaczało, że piłkarz skończy grę w wieku 39 lat. 

Kariera Łukasza Fabiańskiego na Wyspach trwa już 15 lat. Polak w 2007 roku przeszedł z Legii do Arsenalu. Jednak w londyńskim klubie nie szło mu za dobrze, piłkarz często był kontuzjowany, a gdy już pojawił się na boisku, to często popełniał błędy. Z Arsenalu przeszedł do Swansea, w którym był jednym z najlepszych golkiperów w angielskiej Premier League. Z drużyny z Walii odszedł w 2018 roku za 8 mln € właśnie do West Hamu.   

Zobacz także