Pierwszy transfer Pogoni

Pierwszy transfer Pogoni

Fot. ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News
2022-07-05

W Szczecinie kibice wydają się mocno zniecierpliwieni tym, że do drużyny nie trafiają nowi piłkarze. Włodarze klubu kazali uzbroić się w cierpliwość, jednak dzisiaj ogłosili pierwszy transfer do drużyny.

Pogoń już drugi sezon z rzędu zakończyła na 3. miejscu w Ekstraklasie. To oznacza, że kolejny raz będzie miała okazję powalczyć o udział w fazie grupowej Ligi Konferencji UEFA. Dlatego też kibice coraz bardziej nerwowo zaczęli spoglądać w kierunku klubu, ponieważ działacze nie przeprowadzali transferów, które wzmocniłyby Portowców a w czwartek już pierwszy mecz.

Jednak dzisiaj mogą chociaż trochę się uspokoić, ponieważ do drużyny trafił nowy napastnik. Atak to pozycja, która wymagała szybkiego wzmocnienia, ponieważ z drużyny odszedł Piotr Parzyszek a Luka Zahović również nosi się z zamiarem opuszczenia Szczecina. Teraz do Pogoni trafi szwedzki piłkarz – Pontus Almqvist.

To gracz, który ma ważny kontrakt z rosyjskim klubem FK Rostov. W sezonie 2022/2023 będzie występował w Pogoni, która go wypożyczyła na rok. Piłkarz ma 22 lata, nie bez znaczenia może być fakt, że w Szczecinie pracuje Jens Gustafsson, który w przeszłości prowadził też młodzieżową reprezentację Szwecji.

W poprzednim sezonie Almqvist rozegrał 18 spotkań, w których strzelił 2 bramki i miał 4 asysty. Po wybuchu wojny w Ukrainie gracz przeniósł się na 3-miesięczne wypożyczenie do Utrechtu. Nie podbił jednak holenderskiej Eredivisie, pojawił się na boisku 7 razy, głównie z ławki rezerwowych i nie strzelił żadnej bramki.      

Zobacz także